Kędzierzyn-Koźle pod wodą! Miasto zalane po przejściu burzy

i

Autor: PSP Kędzierzyn-Koźle - Instagram/screenshot/Lubuscy Łowcy Burz - Facebook/screenshot Kędzierzyn-Koźle pod wodą! Miasto zalane po przejściu burzy

Kędzierzyn-Koźle pod wodą! Burza zalała miasto [ZDJĘCIA]

2022-06-28 18:54

Fatalny bilans wtorkowej (28.06.22) burzy, która przeszła nad Kędzierzynem-Koźlem, na południu Opolszczyzny. Strażacy z miejscowej jednostki PSP tylko do 14.00 interweniowali ponad 80 razy; głównie do podtopień, zalanych piwnic i dróg, czy uderzeń pioruna. Miasto wyglądało przerażająco! Sami zobaczcie na zdjęciach.

Wtorek (28.06.22) jest dla Opolszczyzny jedynym dniem wytchnienia od upałów, a to jedynie krótka przerwa od kolejnej fali uporczywego gorąca. Niestety, za odpoczynek od ponad trzydziestostopniowych upałów trzeba było zapłacić... lokalnymi podtopieniami. Przez Kędzierzyn-Koźle przeszedł front burzowy stawiając na nogi lokalną jednostkę PSP.

- W związku z intensywnymi opadami deszczu na godzinę 14:40 na terenie powiatu odnotowaliśmy 43 interwencje na terenie powiatu. 36 dotyczyły gminy Kędzierzyn-Koźle - podaje jednostka. W sumie były to 22 zalane piwnice i garaże, 2 zalane budynki szkół, 11 zgłoszeń o nieprzejezdnych drogach, 1 uszkodzony dach - w Starym Koźlu uderzył piorun - i 6 zalań na terenach przemysłowych.

Uwaga! Nie przegap: Burze i 35-stopniowy upał! IMGW ostrzega. Fatalne warunki w Opolu [prognoza]

Zobacz, jak wyglądał ten dzień w Kędzierzynie-Koźlu! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy masz już dość upałów?