Kędzierzyn-Koźle. WYBUCH reaktora w zakładach chemicznych! Co się stało?!

Kędzierzyn-Koźle. WYBUCH reaktora w zakładach chemicznych! Jedna osoba ranna
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express zdjęcie ilustracyjne

Na terenie firmy ICSO Chemical Production w Kędzierzynie-Koźlu doszło dzisiaj (7 kwietnia) do wybuchu reaktora - informuje Polska Agencja Prasowa. Eksplozja uszkodziła fasadę budynku, w którym znajdował się reaktor, służący do prowadzenia procesu technologicznego z użyciem żywicy. Jedna osoba została poszkodowana, na szczęście jej obrażenia są lekkie i nie zagrażają życiu. Pozostali pracownicy widząc drgający reaktor zdążyli uciec na bezpieczną odległość.

Wybuch rektora w zakładach chemicznych w Kędzierzynie-Koźlu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj (7 kwietnia) w Kędzierzynie-Koźlu. Jak informuje Polska Agencja Prasowa na terenie firmy ICSO Chemical Production zlokalizowanej w dzielnicy Blachownia eksplodował reaktor, służący do przeprowadzania procesu technologicznego wykorzystującego żywicę. W momencie zdarzenia wewnątrz reaktora znajdowało się około tony surowca. Wybuch uszkodził fasadę budynku, w którym znajdował się reaktor. Na szczęście w tym przypadku ucierpiała tylko jedna osoba. Doznane przez nią obrażenia są lekkie i nie zagrażają życiu. Pozostali pracownicy widząc nienaturalnie zachowujący się reaktor zdążyli uciec na bezpieczną odległość. 

PRZECZYTAJ: Krzysztof Krawczyk jakiego zna i kocha Opole. W tym roku miał wystąpić na FESTIWALU! Miasto w żałobie [ZDJĘCIA]

- Według naszych wstępnych ustaleń, podczas przeprowadzania procesu, reaktor wpadł w drgania. Widząc to, obecni w jego sąsiedztwie pracownicy zdążyli uciec, zanim doszło do eksplozji. Na szczęście niewielkie, niegroźne obrażenia odniósł tylko jeden z pracowników - powiedział PAP Tomasz Krzemieniowski, zastępca Inspektora Okręgowego Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia i przyczyny eksplozji reaktora. Firma zapowiedziała, że pokryje ewentualne koszty naprawy zniszczeń wynikających z wybuchu, który mógł uszkodzić sąsiednie budynki.

ZOBACZ: Opolskie. Wielkanoc 2021 czyli setki mandatów za BRAK MASECZKI i tragedie na drodze

11. rocznica katastrofy smoleńskiej