Opolskie. Wielkanoc 2021 czyli setki mandatów za BRAK MASECZKI i tragedie na drodze

2021-04-06 16:06 Michał Górecki
Opolskie: Wielkanoc 2021, czyli tragedie na drodze i mandaty za brak maseczek
Autor: opolska.policja.gov Opolskie: Wielkanoc 2021, czyli tragedie na drodze i mandaty za brak maseczek

Policja podsumowuje Wielkanoc 2021 w województwie opolskim. Zaskoczenia nie ma; blisko 400 mandatów za nieprzestrzeganie epidemicznych zasad, pijani kierowcy i dwie tragiczne śmierci na drodze.

Kilka tragicznych wypadków, mimo mniejszego ruchu i kilkaset mandatów za brak maseczki - tak funkcjonariusze podsumowują minione święta wielkanocne w regionie.

Zobacz też: Opole: Mamy pandemię i obostrzenia, a w hotelu są goście. Wydało się przez pożar!

Oprócz standardowych zadań takich jak patrolowanie ulic czy dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, funkcjonariusze spędzili te święta angażując się w walkę z epidemią koronawirusa. Codziennie sprawdzali osoby przebywające na kwarantannie i pilnowali, aby wprowadzone zasady bezpieczeństwa były przestrzegane. Jak ten egzamin zdali opolanie?

- Większość mieszkańców naszego regionu zachowała się odpowiedzialnie respektując wprowadzone obostrzenia - przekonuje biuro prasowe opolskiej policji. - Jednak osoby, które rażąco naruszały obowiązujące ograniczenia, musiały liczyć się z konsekwencjami. Ponad 360 osób zostało ukaranych mandatami, 68 zostało pouczonych, a kolejne 23 za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem. Wszystkie te sytuacje związane były z łamaniem obostrzeń, głównie z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa maseczkami - dodają.

Przez całe święta na Opolszczyźnie odnotowano 4 wypadki drogowe, w których zginęły 2 osoby, a 4 zostały ranne. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w powiecie krapkowickim i głubczyckim. W pierwszym przypadku, na autostradzie A4, 35-letni kierowca skody stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 6-letni pasażer. Ranna została również podróżująca kobieta.

Zobacz szczegóły: Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Nie żyje 10-letni chłopiec [ZDJĘCIA]

W drugim przypadku, 28-letni motocyklista na prostym odcinku, po zderzeniu ze zwierzęciem wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia zmarł.

Konferencja prasowa Michała Dworczyka, piotra Müllera i Filipa Nowaka

Poza tym, w trakcie weekendu funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 37 nietrzeźwych kierowców. 11 innych straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie o 50 km/h prędkości w terenie zabudowanym.