Opole. To była NAJDROŻSZA zima! Wydane grube miliony. Znamy KWOTY!

2021-04-06 14:14 Michał Górecki
Opole 2021. To była najdroższa zima! Znamy kwoty
Autor: Mgorecki Opole 2021. To była najdroższa zima! Znamy kwoty

Tegoroczna zima nie oszczędziła opolskich mieszkańców, ani chodników. Miejski Zarząd Dróg miał kilka problemów, które odbiły się głośnym echem wśród opolan. Teraz MZD podsumowuje wydatki. Wiadomo już, ile miasto kosztowała miniona zima. Te kwoty naprawdę szokują.

Luty 2021 roku przykrył Opole grubą warstwą śniegu. Takich zim najmłodsi opolanie mogli nawet nie pamiętać! Bo tym razem, zima wyglądała niemal jak te sprzed lat.

Śnieżna i mroźna zima może dzielić meteopatów na fanów i zwolenników lodowatych miesięcy, ale zwykle jednoczy zdecydowaną większość samorządów. Wiele miast od równie wielu lat nie miało problemów z zalegającym na ulicach i chodnikach śniegiem, a 2021 rok przyniósł nie lada wyzwanie.

W Opolu, podobnie jak w kilku innych miastach, mieszkańcy systematycznie narzekali na złą jakość usług firm odśnieżających chodniki i ulice, co ostatecznie poskutkowało zdecydowanym krokiem MZD - nałożeniem na wykonawców kar finansowych.

O sprawie obszernie pisaliśmy tutaj: Opole PRZEGRYWA z zimą!? "Drogowcy pracują ZDALNIE". MZD zapowiada KARY! [ZDJĘCIA,WIDEO]

Ukradł yorka spod sklepu

Opole podsumowało zimę. Samo centrum kosztowało 6 milionów

Pojawiły się pierwsze kwoty. MZD przyznaje, że zima była kosztowna. Odśnieżanie dróg i chodników, posypywanie solą i piaskiem oraz wywóz śniegu z samego centrum kosztował ponad 6 milionów złotych. To największy wydatek na akcję zima od lat. 

- Same chodniki to było grubo ponad milion złotych. Te najważniejsze jezdnie; ulica Oleska, Piastowska, Niemodlińska, Obwodnica Północna, przed południami już były odśnieżone, były w dobrym stanie - komentuje Adam Leszczyński z MZD i dodaje, że największym problemem były właśnie chodniki. Dwie firmy zawiodły, dlatego od rana do wieczora przedstawiciele MZD jeździli z ich pracownikami, kontrolując sytuację.

Warto dodać, że już przed nadejściem zimy MZD przygotowało tysiąc ton soli i 25 ton chlorku wapnia. Zapasy trzeba było uzupełniać.

Bójka nastolatków w Sandomierzu