Łoś w Piotrówce. Kierowca aż wyszedł z auta! [WIDEO]

i

Autor: Piotrówka-Stowarzyszenie Odnowy Wsi i Sołectwo/Piotr Paździor/Facebook Łoś w Piotrówce. Kierowca aż wyszedł z auta! [WIDEO]

Kiedy zobaczył to zwierzę, wyszedł z samochodu! Pojawiło się przy kościele [WIDEO]

2022-07-19 10:33

W sieci film pojawił się w niedzielę, choć sołtys wsi miała go widzieć jeszcze wcześniej. Był pod jej płotem, przy kościele, dostojnie przespacerował w poprzek drogi. Łoś z Piotrówki podbija internet!

"W piątek zameldował się u sołtyski, w sobotę pozował do zdjęć" - piszą przedstawiciele Stowarzyszenia Odnowy Wsi i Sołectwa z Piotrówki, publikując krótki film z przemarszu łosia przez drogę wyjazdową z wioski. Blisko 700-kilogramowe zwierzę pojawiło się na południowym wschodzie województwa opolskiego (niedaleko granicy z woj. śląskim). Internauci przypominają, że podobna - jeśli nie ta sama - klępa była widziana rok temu, wtedy w okolicach Kadłuba.

Polecamy: Archeolodzy w szoku! Przytulone szkielety pod kościołem w Opolu. Odkrycie na skalę Europy?! [WIDEO]

Sołtys Piotrówka Barbara Styś potwierdziła w rozmowie z Radiem Opole, że łosia (lub łosicę) widziała tuż przy własnym ogrodzeniu. I zaznacza, że taki gość na włościach nie przeszkadza - byle nie robił zbyt dużo szkód. - W piątek około 21:30 był za moim płotem, a to jest centrum miejscowości około 50 metrów od kościoła. [...] W naszej okolicy, czyli między Piotrówką a Gąsiorowicami jest rozlewisko wodne i ja przypuszczam, że jemu się tam bardzo podoba, bo - jak to łoś - może sobie żerować w tej wodzie - relacjonowała.

Przypomnijmy, że w Polsce liczba łosi szacowana jest na ok. 14 tysięcy osobników. Najłatwiej spotkać je w lasach lubelskich, Puszczy Bydgoskiej, małopolskiej Puszczy Dulowskiej, czy parkach narodowych. I od niedawna także w Piotrówce.

Sonda
Często widzisz dzikie zwierzęta?