Opolskie: Klub Muzyczna Wyspa nokautuje sanepid! Właściciel zgarnie miliony ze Skarbu Państwa?

i

Autor: Facebook.com/Michał Wojciechowski Polacy ogłosili koniec lockdownu Opolskie: Klub Muzyczna Wyspa nokautuje sanepid! Właściciel zgarnie miliony ze Skarbu Państwa?

Klub Muzyczna Wyspa nokautuje sanepid! Na stole kasa, COVID-19 i polityka

2021-12-08 18:14

W Zawadzkiem (powiat strzelecki, woj. opolskie) w trakcie lockdownu dużo się działo. Najpierw sanepid zamknął wraz z policją roztańczony Klub Muzyczna Wyspa, a później zablokował "całe miasto", żeby nie dopuścić do spotkania członków Strajku Przedsiębiorców. Właściciel musiał przenieść lokal, a teraz wygrał z sanepidem w sądzie. To furtka do wielkich pieniędzy ze Skarbu Państwa...

Klub Muzyczna Wyspa nokautuje sanepid. Zamknięcie klubu przez sanepid było nielegalne

Pierwszy raz o klubie z Zawadzkiego (pow. strzelecki, woj. opolskie) pisaliśmy w styczniu tego roku. Lokal nie wytrzymał wtedy lockdown'u i - jako jeden z wielu - otworzył swoje drzwi na gości mimo rządowego zakazu. Na parkiecie bawiło się w sumie ok. 300 osób i - choć wewnątrz obowiązywały zasady epidemiczne (dostępny był żel do dezynfekcji, proszono o zachowanie dystansu) - do towarzystwa dołączyła policja i przedstawiciele sanepidu, kończąc zabawę nieco wcześniej.

Zobacz więcej: Zawadzkie: SETKI osób na imprezie! Policja i sanepid w klubie muzycznym! Wiemy, CO SIĘ DZIAŁO!

Policja przekazała sprawę lokalu do rozpatrzenia przez sanepid i Prokuraturę Rejonową w Strzelcach Opolskich. Z kolei właściciel, Janusz Rogala, podtrzymując że zasady lockdown'u są nielogiczne i nielegalne, skierował sprawę do sądu. Tak rozstrzygnięciem sporu zajął się Sąd Administracyjny z Opola, skupiając się na sprawdzeniu, czy przepisy obowiązujące z początkiem 2021 r. dawały sanepidowi możliwość zakazania organizacji imprezy w dyskotece. Okazało się, że... nie. Sąd uchylił decyzję sanepidu. - Wyrok sądu wyraźnie opisał tę sytuację. Nie zostawił suchej nitki na działaniu sanepidu oraz policji - komentuje Rogala w rozmowie z Radiem Eska.

Dlaczego tak długo?

Janusz Rogala tworzy opolski okręg Polski Liberalnej - Strajku Przedsiębiorców, więc po przychylnym wyroku odbyła się konferencja, podczas której wraz z działaczami ze Śląska opowiedział o swoich odczuciach. Zdradził tam, że lokal i tak musiał zostać przeniesiony, bo splajtował, a on sam miał dość sytuacji w Zawadzkiem. Muzyczna Wyspa działa teraz w Bierdzanach, m.in. dlatego, że w kwietniu policja zablokowała wejście do lokalu kolegom ze Strajku Przedsiębiorców. Miało tam się odbyć spotkanie (bez żadnej imprezy) organizacyjne dot. protestu w Warszawie, ale mundurowi zablokowali wejście, wpuszczając jedynie pracowników i właściciela i tłumacząc wszystko uprzednią decyzją sanepidu o zamknięciu.

Cała konferencja do odsłuchania poniżej

Maciej Mol (Strajk Przedsiębiorców/Śląsk) wprost mówi o aspekcie politycznym: "Musimy pogonić to towarzystwo z Sejmu, musimy pogonić polityków, zapraszamy do nas, do Polski Liberalnej - Strajk Przedsiębiorców".

Sanepid zamknął, on wygrał w sądzie. Teraz może zgarnąć miliony

Sąd Administracyjny wyrokiem nakazał Wojewódzkiemu Inspektorowi Sanitarnemu w Opolu zapłatę 697 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego. Ale to dopiero początek, bo wygrana otwiera właścicielowi drogę do potencjalnego ubiegania się o odszkodowanie ze Skarbu Państwa. A to raczej nie będzie trzycyfrowe. Warto przypomnieć, że w myśl nowych obostrzeń od 15 grudnia dyskoteki, kluby i miejsca do tańczenia znów mają być zamknięte.

Więcej TUTAJ.