Impreza w Nysie. Tłumy na parkiecie.

i

Autor: Facebook.com/ Michał Wojciechowski Polacy ogłosili koniec lockdownu.

Zawadzkie: SETKI osób na imprezie! Policja i sanepid w klubie muzycznym! Wiemy, CO SIĘ DZIAŁO!

2021-01-25 14:24

Kolejny klub nie wytrzymał lockdownu! W Zawadzkiem (pow. strzelecki) w klubie muzycznym bawiło się ok. 300 osób! Na miejscu interweniowała policja i sanepid. To kolejny przypadek złamania obowiązujących obostrzeń na Opolszczyźnie.

Opolskie: Kolejny klub otwarty mimo zakazu! Strajk przedsiębiorców rośnie w siłę?

W sobotę (23.01) ok. 20.30 mundurowi z Zawadzkiego odnotowali otwarcie klubu "Wyspa" (ul. Waryńskiego 2). To kolejny klub z województwa opolskiego, który złamał obowiązujące do 31 stycznia zasady epidemiczne.

- Czynności na miejscu wykonywali policjanci z Komisariatu Policji w Zawadzkiem oraz Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich wraz z przedstawicielem sanepidu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w wydarzeniu brało udział ok. 300 osób - zdradza w rozmowie z SE.pl oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich sierż. Marta Białek

Zobacz też: Nysa. Kilkaset osób bez masek bawiło się w klubie Nitro. Zachowanie mundurowych wprawia w osłupienie

Funkcjonariusze na miejscu wylegitymowali uczestników imprezy, ale decyzje ws. konsekwencji podejmie sanepid. - Ponadto dalsze czynności w przedmiotowej sprawie będą prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich - komentuje oficer prasowa.

Przypomnijmy, że to jeden z wielu przypadków świadomego łamania obostrzeń epidemicznych w klubach i branży rozrywkowej. W całej Polsce otwierają się kolejne lokale, których właściciele wskazują na brak alternatyw. Wznawiają działanie swoich biznesów, bo grozi im bankructwo przez wprowadzenie lockdownu.

Zobacz szczegóły: TYSIĄCE Polaków bawiło się w weekend w klubach i dyskotekach. Tam nie bali się obostrzeń i wirusa

Obostrzenia dotyczące m.in. zamknięcia restauracji i lokali zostały utrzymane do 31 stycznia. Lokale gastronomiczne nadal mogą serwować dania jedynie na wynos i z dowozem. Za złamanie tego zakazu sanepid może ukarać grzywną w wysokości nawet 30 tys. zł.

Gdańscy seniorzy się szczepią! „Ekspresowo i bezboleśnie”