Koronawirus. Czy lekarze z Opola chcą się SZCZEPIĆ?

2020-12-26 11:30 mgorecki
szczepienie
Autor: pacjent.gov.pl

Ponad połowa personelu Szpitala klinicznego w Opolu zadeklarowała, że chce zaszczepić się przeciwko chorobie wywoływanej przez wirus SARS-COV-2.

Sczepienia przeciwko COVID-19 w Opolu. Lekarze się zaszczepią?

Ponad połowa personelu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu deklaruje chęć przyjęcia szczepionki przeciwko wirusowi SARS-COV-2. To w sumie około 600 pracowników.

Punkty szczepień, w których będzie można się zaszczepić muszą spełniać konkretne wymogi które zdradziła dr Zofia Maj-Twardy, z USK w Opolu.

Muszą być zachowane warunki jeśli chodzi o przestrzeganie tych wszystkich rygorów związanych z chorobą COVID-19, plus w placówce muszą być: dwa pomieszczenia dla lekarza i pielęgniarki, czyli gabinet zabiegowy, musi być też odpowiednia lodówka

Uniwersytecki Szpital Kliniczny jest placówką "węzłową", więc szczepić się tam będą także pracownicy innych placówek medycznych.

Zobacz więcej: Szczepionka na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Opolu?

Przypomnijmy, że szczepienia będą darmowe i dobrowolne.

Na nasze telefony spływają zapytania zapytania ze strony jednostek ochrony zdrowia. Na razie skupiliśmy się na zebraniu wszystkich chętnych z naszego szpitala, natomiast w drugim etapie będziemy tworzyć drugą listę chętnych do zaszczepienia z placówek poza naszym szpitalem

Konkretny termin pierwszych szczepień wciąż nie jest znany. Wiadomo jedynie, że po pierwszej turze - czyli po szczepieniach personelu medycznego - przyjdzie czas na służby mundurowe.

Sylwester na lawecie. Jak Polacy chcą wykiwać rząd i obejść godzinę policyjną? Felieton "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 178 [WIDEO]