Koronawirus. DPS w Jędrzejowie zaatakowany przez zarazę! Zatrważająca liczba chorych!

2020-09-20 14:00 BM
Koronawirus. DPS w Jędrzejowie zaatakowany przez zarazę! Zatrważająca liczba chorych!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koronawirus. DPS w Jędrzejowie zaatakowany przez zarazę! Zatrważająca liczba chorych!

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Paskudna zaraza ponownie atakuje Domy Pomocy Społecznej. Tym razem ogromnym ogniskiem jest DPS w Jędrzejowie (woj. opolskie). Zakażeni są niemal wszyscy pensjonariusze, a liczby są naprawdę zatrważające!

W niedzielnym raporcie Ministerstwa Zdrowia poinformowano o 84 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie opolskim. Zdecydowana większość to pensjonariusze i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie.

Sytuacja DPS w Jędrzejowie jest w tym momencie zatrważająca. Ponad 100 osób jest chorych, a te liczby mogą jeszcze wzrosnąć!

- W DPS Jędrzejów przebywa 85 pensjonariuszy, 82 pensjonariuszy uzyskało dodatni wynik testu na obecność koronawirusa , 1 z pacjentów ma wynik ujemny, 2 niejednoznaczne. Obecnie 5 pensjonariuszy przebywa w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu - informuje Opolski Urząd Wojewódzki.

Ponadto 24 pracowników placówki uzyskało wynik dodatni, 37 ujemny, a 2 niejednoznaczny. Opolski Urząd Wojewódzki informuje, że pacjenci z niejednoznacznym wynikiem testu będą mieli powtórzone badanie za 3 dni.

Wojewoda Opolski Adrian Czubak monitoruje sytuację i pozostaje w kontakcie z dyrekcją placówki oraz organem prowadzącym DPS Jędrzejów.

Koronawirus w szkole w Unisławiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.