Koronawirus opolskie: 26 nowych zakażeń. OGNISKO w DPS nie wygasa, kolejny zgon [RAPORT 14.09.2020 r.]

2020-09-14 14:35 Michał Górecki
Koronawirus opolskie: Ile jest chorych? Gdzie nowe zakażenia? RAPORT
Autor: pikist/zdjęcie poglądowe Koronawirus opolskie: Ile jest chorych? Gdzie nowe zakażenia? RAPORT

Koronawirus opolskie. Sanepid podaje kolejne szczegółowe dane dot. zachorowań w województwie opolskim. W poniedziałek 14 września zachorowało 26 kolejnych osób, z czego aż 20 to podopieczni DPS-u w Gierałcicach, który od kilku dni jest ogniskiem COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia i sanepid przekazują najnowszy raport z zachorowań na COVID-19 na Opolszczyźnie. W regionie potwierdzono 26 kolejnych zakażeń, z czego aż 20 przypadków dotyczy samego DPS-u w Gierałcicach, który od przeszło tygodnia jest ogniskiem wirusa.

Zobacz więcej: Koronawirus opolskie. Ognisko COVID-19 w Domu Pomocy Społecznej. Pracownicy ZAMKNIĘCI

Poza DPS-em zakażenia potwierdzono także w Krapkowicach (2 przypadki), Kędzierzynie-Koźlu (1 przypadek), Strzelcach Opolskich (1 przypadek), Opolu (2 przypadki).

Koronawirus opolskie: Raport 14 września

Obecnie w wyniku zakażenia SARS-COV-2 na Opolszczyźnie hospitalizowane są 54 osoby (od początku epidemii 825). Aktualnie zakażonych - 226 os. (od początku epidemii 1823 os.).

W poniedziałek (14 września) do grona ozdrowieńców dołączyło 5 osób, od początku epidemii wyzdrowiało w sumie 1530 os. Dotychczas zmarło 67 osób., a w poniedziałek potwierdzono zgon 67-letniego mężczyzny z powiatu kluczborskiego. Był pacjentem SPZOZ Szpitala w Kędzierzynie – Koźlu.

Zobacz rozmowę z psychologiem z Krapkowic: Jak zmieniła nas EPIDEMIA i CO DALEJ? Te słowa psychologa dają do myślenia [ROZMOWA]

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl

Pandemia. Dzieje zarazy
Autor: Wydawnictwo Harde