Opolskie koronawirus. Dwa powiaty na nowej liście Ministerstwa Zdrowia! Na Opolszczyźnie wrócą obostrzenia?

i

Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Opolskie koronawirus. Dwa powiaty na nowej liście Ministerstwa Zdrowia! Na Opolszczyźnie wrócą obostrzenia?

Koronawirus opolskie. POWIATY na liście ZAGROŻONYCH! Ministerstwo Zdrowia ALARMUJE! Wrócą OBOSTRZENIA?

2020-08-27 14:51

Koronawirus opolskie. Ministerstwo Zdrowia, najnowsze dane wskazują na cztery powiaty zagrożone powrotem obostrzeń! Jeden z nich znajduje się w województwie opolskim. Czy na Opolszczyźnie wrócą restrykcje? Sprawdź najnowsze dane MZ.

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Kolejne powiaty na liście zagrożonych powrotem obostrzeń. Na liście 4 regionów znalazł się powiat z województwa opolskiego: Oleski!

Ministerstwo Zdrowia: Opolski powiat na liście zagrożonych. Wrócą obostrzenia?

W czwartek 27 sierpnia chwilę po 14.00 Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało regiony na listach regionów oznaczonych kolorami. Przypomnijmy, że jeszcze 6 sierpnia całe województwo opolskie zostało zakwalifikowane jako kolor zielony, czyli niezagrożony powrotem obostrzeń, i nieprzekraczający limitu zachorowań.

Zobacz więcej: Koronawirus dzieli Polskę na kolorowe powiaty. Opolskie strefą ZIELONĄ! Opole masowo CHORUJE [NAJNOWSZE DANE MZ]

Najnowsze ustalenia MZ wskazują, że powiat oleski został wciągnięty na listę "powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami". W powiecie oleskim - według danych Urzędu Wojewódzkiego - stwierdzono do tej pory 231 zachorowań. Zmarło 12 osób, a wyzdrowiało 177.

Koronawirus opolskie: Powiat oleski na liście ostrzegawczej. Co jeśli zostanie objęty kolorem żółtym?

Jeżeli liczba zakażeń na terenie powiatu wzrośnie - tym samym dostając się do strefy żółtej - jego mieszkańcy będą musieli dostosować się do nowych obostrzeń:

  • jedna osoba na 4 metry kwadratowe na kongresach, targach, w restauracjach i siłowniach,
  • jedna osoba na 10 metrów kwadratowych w parkach rozrywki,
  • na imprezach sportowych, kulturalnych i w salach kinowych będzie mogło być zajętych tylko 25 proc. przewidzianych miejsc,
  • maksymalnie sto osób na imprezach kulturalnych na świeżym powietrzu, a także na uroczystościach rodzinnych - weselach i pogrzebach.

Różnica pomiędzy strefą żółtą i czerwoną polega na tym, że w czerwonej mieszkańcy zobligowani są do zakładania maseczek ochronnych wszędzie w przestrzeni publicznej.

Przypomnijmy, że w sumie w województwie opolskim do czwartku potwierdzono 1588 przypadków zakażeń.

Nasi Partnerzy polecają