Kradli razem? Ukrainiec z Polakiem usłyszeli już ponad 50 zarzutów [ZDJĘCIA]

2019-12-05 11:06 MG

W Brzegu dochodziło do licznych włamań. Jak się okazało, winny był...tercet międzynarodowy. 48-latkowi postawiono zarzuty paserstwa, a 46-letni mieszkaniec Brzegu i 27-letni obywatel Ukrainy zajmowali się łupami: głównie elektronarzędziami, sprzętem ogrodniczym i wędkarskim.

Do wszystkich zdarzeń miało doszło we wrześniu i październiku. Wtedy policjanci z brzeskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o włamaniach w mieście. Większość z nich dotyczyła altanek i piwnic.

Swoje straty poszkodowani wycenili łącznie na 70 tys. zł. Śledczy przesłuchali świadków i zebrali materiały dowodowe. Ustalenia pozwoliły na wytypowanie 3 podejrzewanych.

Pierwszego z mężczyzn, 46-letniego mieszkańca Brzegu, zatrzymali 29 października na jednej z ulic w mieście. Drugi z podejrzewanych to 27-letni obywatel Ukrainy. W ręce śledczych wpadł kilka dni później. Łącznie zatrzymani usłyszeli ponad 50 zarzutów. Starszy z mężczyzn działał w warunkach recydywy i musi się teraz liczyć z karą do 15 lat więzienia. Młodszy decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

W toku wykonywanych czynności policjanci zatrzymali również trzeciego mężczyznę. To w jego piwnicy ujawnili część skradzionego sprzętu, który zabezpieczyli i zwrócili właścicielom. 48-letni brzeżanin usłyszał zarzut paserstwa. Za takie przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.