Ktoś grozi śmiercią prezydentowi Opola, Arkadiuszowi Wiśniewskiemu

2021-07-30 8:37
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola
Autor: MarcinM Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

Groźby śmierci wobec prezydenta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego (42 l.). Samorządowcy z całego kraju z początkiem tego tygodnia odebrali wiadomości z groźbą śmierci. Wiele miast wojewódzkich natychmiast przekazywało sprawy policji; Gdańsk, Wrocław, Sopot, czy Białystok. Mamy potwierdzenie, podobne pogróżki otrzymał także prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

Groźby śmierci wobec prezydentów polskich miast. Opole przyznaje: e.mail dotarł także tu

Na początku tygodnia włodarze polskich miast zaczęli otrzymywać niepokojące maile z pogróżkami. Niewyrafinowana treść odnosiła się często choćby do zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Samorządowcy z całej Polski przyznawali, że otrzymali podobnie brzmiące e.maile.

Zobacz więcej: "Zadźgam cię jak Adamowicza (...) Pożegnaj się z rodziną"! Szokujące pogróżki do prezydentów

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski otrzymał podobną wiadomość. Sprawa została już zgłoszona opolskiej policji, a docelowo - najprawdopodobniej trafi do Prokuratury Krajowej. Przedstawiciel opolskiego ratusza Dariusz Król jak dotąd nie zdradził dokładnej treści straszaka.

Natychmiast zgłosiliśmy to na policję, policja zapewne zbada sprawę, tym bardziej, że - z tego co wiemy - inni prezydenci dostali identyczne pogróżki. W nich była co najmniej groźba utraty zdrowia, powiedziałbym, że jeszcze więcej.

Tak z kolei brzmiała treść e.maili z pogróżkami, które trafiły do włodarzy innych polskich miast; Poznania, Wrocławia, Olsztyna czy Białegostoku: "Zamorduję cię ŻYDZIE... Zadźgam cię jak Adamowicza... Poderżnę ci ten głupi łeb... Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia. Zginiesz ku*** za to co mi zrobiłeś".

Za kierowanie takiego rodzaju gróźb karalnych autor może trafić do więzienia na dwa lata.

Ogromne utrudnienia w centrum miasta. Powstaje Centrum przesiadkowe Opole Główne