Mogło dojść do tragedii

Lokator wykręcił rurę z instalacji gazowej. Strażacy i policja ewakuowali mieszkańców kamienicy

2023-01-29 15:41

45-latek wykręcił rurę z czynnej instalacji gazowej w jednej z kamienic w samym centrum Namysłowa. Gaz wyczuł jeden z lokatorów, który wychodził na spacer z psem. Strażacy musieli ewakuować mieszkańców kamienicy. Policja zatrzymała mężczyznę, jednak jego stan nie pozwala na przeprowadzenie z nim czynności.

Wykręcił rurę z czynnej instalacji gazowej w kamienicy

W niedzielę, 29 stycznia jeden z lokatorów kamienicy znajdującej się przy ulicy Szkolnej w Namysłowie poczuł zapach gazu na klatce schodowej. Mężczyzna wychodził z psem na spacer.

Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną i policję. Z mieszkań w kamienicy ewakuowano kilkunastu lokatorów. Jak się okazało, gaz ulatniał się z jednego z mieszkań w kamienicy, w którym samotnie mieszka 45-letni mężczyzna.

- Według wstępnych ustaleń lokator mieszkania wykręcił rurę z czynnej instalacji gazowej w swoim mieszkaniu. Został zatrzymany i obecnie znajduje się w policyjnym areszcie. Nie znamy powodów jego postępowania. W tej chwili kontakt z nim jest praktycznie niemożliwy. Nie jest wykluczone, że jutro zostanie przekazany pod opiekę lekarzy i od ich decyzji będzie zależał tok dalszego postępowania - wyjaśnił Paweł Chmielewski, rzecznik namysłowskiej policji.

Sonda
Czy wierzysz rządowi w sprawie wysokości cen na gaz?
Katowice. Wybuch gazu w kamienicy. Wśród poszkodowanych są dzieci
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany