fryzjer

i

Autor: Pixabay Rząd wprowadził obostrzenia. Fryzjerzy czują się pokrzywdzeni!

Odmrażanie gospodarki: Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich w województwie opolskim? [Konferencja prasowa 28.04.21 r.]

2021-04-28 11:25

Luzowanie obostrzeń, konferencja premiera Mateusza Morawieckiego w środę 28 kwietnia. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Wielu nie może doczekać się otwarcia właśnie tej gałęzi gospodarki. W środę przed 10.30 odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Znamy już nowe rozwiązania. Co się zmieni w województwie opolskim od 1 maja? Jak będzie wyglądało luzowanie obostrzeń? Czy salony fryzjerskie zostaną ponownie otwarte? Sprawdź na se.pl.

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego w środę 28 kwietnia przyniosła odpowiedzi na piętrzące się pytania mieszkańców wszystkich regionów. To już pewne, Polska luzuje obostrzenia - i zaczyna od otwarcia salonów fryzjerskich!

Sonda
Czy obostrzenia w Polsce powinny zostać zniesione?

Luzowanie obostrzeń. Branża beauty wraca, a za nią kolejne

Od 1 maja 2021 w Polsce zaczynają obowiązywać jednolite obostrzenia epidemiczne w całym kraju. To oznacza, że od tego dnia działalność fryzjerów i kosmetyczek będzie mogła zostać wznowiona. Zaraz za nią ma nastąpić otwarcie kolejnych.

Kiedy otwarcie galerii handlowych w województwie opolskim? Luzowanie obostrzeń [Konferencja prasowa 28 kwietnia]

Luzowanie obostrzeń na maj 2021 [PLAN LUZOWANIE OBOSTRZEŃ W POLSCE]

  • Od 1 Maja: 

Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu: limit – max. 50 osób

Sport – uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach: dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży max. 50 proc. obłożenia obiektu

  • OD 4 MAJA

Kultura – otwarte galerie sztuki i muzea: limit 1 osoby na 15 m2 (działalność w ścisłym reżimie sanitarnym)

Handel – otwarte sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe limit 1 osoby na 15 m2, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Kult religijny – nabożeństwa z limitem osób: limit 1 osoby na 15 m2 w świątyniach rekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu

Edukacja – szkoły podstawowe: nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej ścisły reżim sanitarny – m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy

  • OD 8 MAJA

Hotele – otwarte dla gości: max 50 proc. obłożenia obiektu, zamknięte restauracje oraz strefa welness&spa

  • OD 15 MAJA

Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku: Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu) – otwarte ogródki restauracyjne: działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.

Kultura – otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu: max 50 proc. obłożenia (działalność w ścisłym reżimie sanitarnym)

Imprezy okolicznościowe na zewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii: limit do 25 osób (w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej)

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie: nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowychnauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnichścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy

Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu: max 25 proc. publiczności

  • OD 29 MAJA

Gastronomia wewnętrzna – otwarte restauracje: max obłożenie 50 proc. lokalu (działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolik)

Imprezy okolicznościowe wewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii: limit do 50 osób (w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej)

Kultura – otwarte kina i teatry: max obłożenie 50 proc. placówki (działalność w ścisłym reżimie sanitarnym)

Sport – uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach: obiekty dostępne dla wszystkich max obłożenie do 50 proc. (z widownią)

Sport – uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, solaria: limit 1 osoby na 15m2 (działalność w ścisłym reżimie sanitarnym)

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie: nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów (ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy)

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki