Najdroższe miasta do życia w Polsce. Ile kosztuje życie w opolskich miastach? [RAPORT 2020]

2020-09-15 14:33 Michał Górecki
Najdroższe miasta w Polsce RANKING. Ile kosztuje życie w wojweództwie opolskim? Najdroższe miasta Opolszczyzny 2020
Autor: Mg Najdroższe miasta w Polsce RANKING. Ile kosztuje życie w wojweództwie opolskim? Najdroższe miasta Opolszczyzny 2020

Najdroższe i najtańsze miasta województwa opolskiego, ranking 2020. Raport wszystkich wydatków na usługi komunalne z miast powiatowych województwa opolskiego. W którym miastach Opolszczyzny życie jest najdroższe, a w których najtańsze? Zobacz najnowszy raport wydatków na usługi komunalne w miastach powiatowych.

Najdroższe i najtańsze miasta województwa opolskiego. Które miasta Opolszczyzny są najtańsze pod względem wysokości opłat komunalnych? Ile kosztuje życie w opolskich miastach, i gdzie jest najtaniej? Sprawdź w naszej galerii!

Najdroższe miasta w Polsce 2020. Ranking

Już po raz trzeci firma Curulis przygotowała ranking wydatków mieszkańców na usługi komunalne w miastach powiatowych. W 2020 r zauważalne są przede wszystkim wzrosty cen za odbiór odpadów, ale zestawienie bierze pod uwagę także koszta:

  • zaopatrzenia w wodę,
  • odprowadzania ścieków,
  • podatku od nieruchomości,
  • komunikacji publicznej,
  • stref płatnego parkowania.

Najdroższe miasta Opolszczyzny 2020. Które miasta w województwie opolskim są najdroższe do życia? Sprawdź w galerii!

Najtańsze miasto w Polsce 2020 r.

Najmniej w kraju na wszystkie te usługi komunalne wydamy w mieście Zambrów (województwo podlaskie), gdzie wydatki plasują się na poziomie 1.611 zł. w ujęciu rocznym.

Ranking wskazuje, że wśród wymienionych kategorii usług komunalnych, przeciętna 4-osobowa rodzina mieszkająca w mieście powiatowym, w 2020 r. najwięcej wyda na wodę i ścieki (43,21 proc.), następnie na odbiór odpadów komunalnych (26,87 proc.) oraz komunikację publiczną (26,62 proc.).

Opłata parkingowa i podatek od nieruchomości stanowią niewielki odsetek wszystkich kosztów. Roczne koszty w związku z dostawą wody i odbiorem ścieków wynoszą średnio 1.479 zł, natomiast za odbiór odpadów komunalnych rodzina poniesie w 2020 r. wydatek rzędu 920 zł. Kolejny rok z rzędu można zauważyć wyraźny wzrost opłat za odbiór odpadów komunalnych. 

Najdroższym JST w kraju zostało miasto Choszczno w województwie zachodniopomorskim. Mieszkańcy średnio za usługi komunalne zapłacą w ciągu roku 4 926 zł.

Ideologia singli. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 111

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.