Nie żyje kajakarz Jan Ścigocki ze Strzelec Opolskich! 70-latek został potrącony na pasach

2021-10-26 17:32

Dotarły do nas bardzo przykre informacje. W wieku 70 lat zmarł Jan Ścigocki, miłośnik kajakarstwa i narciarstwa biegowego. W regionie zasłynął z organizacji nietypowych spływów kajakiem własnej konstrukcji. Ścigocki zmarł po potrąceniu przez samochód osobowy.

Nie żyje kajakarz Jan Ścigocki ze Strzelec Opolskich! 70-latek został potrącony na pasach

W regionie znał go praktycznie każdy! Jan Ścigocki zasłynął z organizacji nietypowych spływów kajakiem własnej konstrukcji. Jak informuje Radio Opole, Ścigocki popłynął m.in. od źródeł Odry do Szczecina, podobny rejs zorganizował po Wiśle. Jego drugą miłością było narciarstwo biegowe.

Zobacz: Opole. Potrącił ciężarną kobietę z wózkiem. Straciła dziecko. Nowe fakty łamią serce

- Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Jana Ścigockiego. Sportowiec, nauczyciel, miłośnik spędzania czasu na wodzie i popularyzator kajakarstwa. Był duszą towarzystwa, zawsze chętny do działania i pomocy, nie było dla niego rzeczy niemożliwych. Choć życie zawodowe związał z Opolszczyzną zawsze chętnie wracał w rodzinne strony, nad ukochaną Bzurę. Był jednym z nas - czytamy w komunikacie zamieszczonym przez Stowarzyszenie "Nad Bzurą"

Jan Ścigocki miał 70 lat. Zginął tragicznie potrącony na przejściu dla pieszych, do którego doszło w minioną sobotę.

KOD Opole. Zapowiedź protestów