NIESAMOWITE narodziny w Opolu! "Nie zdarzają się zbyt często" [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2020-06-03 13:16

Opole. To pierwsze trojaczki w tym roku! Urodziły się w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Takie porody nie zdarzają się często; według danych szpitala, średnio raz na 7.000 porodów. Przy narodzinach Tadzia, Jasia i Zosi pracowało aż 20 pracowników!

To pierwsze trojaczki, które w tym roku przyszły na świat w Klinicznym Centrum w Opolu. W tym porodzie uczestniczyło aż 20 pracowników. Trojaczki przyszły na świat w 32 tygodniu ciąży.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, dla nas to dosłownie potrójne szczęście. Radość jest tym większa, że to nasze pierwsze dzieci, a dla naszych rodziców – pierwsze wnuki. Nie martwimy się zatem o pomoc, ponieważ wszyscy w rodzinie już czekają na nasz powrót. Maleństwa urodziły się w 32. tygodniu ciąży. Zawsze mówiłam, że chcę mieć jedno dziecko, ale jak widać los lubi płatać figle. Zaskakującą informację o ilości płodów otrzymaliśmy od lekarza ginekologa już w 8. tygodniu ciąży [...]

- mówi Pani Jowita, matka trojaczków.

Jak wskazuje, o tym, że przywitają trojaczki dowiedziała się od lekarza już w 8. tygodniu ciąży. Od razu zdradzono też płeć dzieci, więc rodzice wiedzieli, że czekają na dwóch chłopców i jedną dziewczynkę.

- Był zatem czas na wybór imion. Raczej nie będziemy mieli problemu z rozróżnieniem dzieci, już widzę między nimi różnice. Chłopcy mają ciemne włosy, Zosia zdecydowanie jaśniejsze - dodaje matka.

Czytaj też: Od 10 lat rodziły się TU same DZIEWCZYNKI! Rozmawiamy z matką pierwszego CHŁOPCZYKA!

Przypadek jeden na 7 tysięcy!

Według danych szpitala, taki poród zdarza się raz na 6.700 przypadków. Jak przekazuje szpital, dzieci aktualnie objęte są opieką medyczną lekarzy neonatologów, pielęgniarek i położnych z Pododdziału Patologii Noworodków, na którym przebywają wcześniaki oraz dzieci urodzone w terminie, ale wymagające leczenia.

Rozwiązanie ciąży odbyło się przed terminem, co nie jest niczym nadzwyczajnym przy ciążach trojaczych. Dzieci są w stanie ogólnym dobrym. Do domu będą mogły być wypisane po osiągnięciu wagi co najmniej 2 000 g oraz nabyciu umiejętności żywienia za pomocą smoczka. Karmienia smoczkiem uczymy dzieci po skończeniu przez nie 34 tygodnia

- mówi Anna Chirowska-Adamczyk, Lekarz Kierujący Oddziałem Neonatologicznym.

Przy narodzinach Tadzia, Jasia i Zosi zaangażowanych było aż 20 pracowników personelu medycznego, wśród których byli lekarze ginekolodzy, neonatolodzy, anestezjolodzy, położne i pielęgniarki z Sali Porodowej, Bloku Operacyjnego, Działu Anestezjologii oraz Pododdziału Patologii Noworodków.

Trojaczki w Opolskiem

W tym roku to pierwsze trojaczki w województwie opolskim. Wcześniej, w 2019 r. w opolskiej porodówce dwukrotnie urodziły się trojaczki, a rok wcześniej (w 2018 roku) raz urodziły się trojaczki i raz czworaczki. Wszystkie to porody odbywały się przez cesarskie cięcie. Ze względów bezpieczeństwa.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Poszukiwania Piotra Nowarkiewicza. Do akcji włączył się Krzysztof Rutkowski. Gdzie jest 16-latek?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki