Nysa: Kwarantanna ich nie zatrzyma. Kolejni nie mogli się powstrzymać!

2020-04-01 9:34 MG
Nysa: Złamali kwarantannę. Co ich czeka?
Autor: opolska.policja.gov Nysa: Złamali kwarantannę. Co ich czeka?

Obowiązek kwarantanny jest egzekwowany, a liczba objętych nią osób stale rośnie. Funkcjonariusze pomagają m.in. w kontrolowaniu wszystkich osób z list. Tylko jednego dnia doszło do siedmiokrotnego złamania kwarantanny.

W czasie panującej epidemii mundurowi, jak my wszyscy, mierzą się z nowymi zadaniami i zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Funkcjonariusze wspierając działania służb sanitarnych, prowadzą nadzór nad osobami objętymi izolacją, sprawdzają czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny, pytają czy nie potrzebują pomocy. Na szczęście przypadki łamania kwarantanny w woj. opolskim są raczej jednostkowe.

Czytaj też: Koronawirus. Rośnie RYGOR, normalność coraz dalej. Życie w Opolu się zmieni! Szczegóły

W poniedziałek 30 marca nyscy policjanci podczas sprawdzeń nie zastali w domu aż 7 osób. Niestety, tłumaczenia o potrzebie wyjścia do sklepu, czy załatwienia spraw codziennych na niewiele się zdają.

Wczoraj (31 marca) ogłoszone zostały nowe zasady, w myśl których grzywna za złamanie kwarantanny może wynieść nawet 30 tys. zł. Ponadto osoby łamiące zasady kwarantanny domowej muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza nowe zakazy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.