Opole: Autobusy elektryczne już na drogach. Które linie? Kiedy kolejne?

i

Autor: UM mat.prasowe Opole: Autobusy elektryczne już na drogach. Które linie? Kiedy kolejne?

Autobusy elektryczne w Opolu

Opole: Autobusy elektryczne, czyli WiFi i ładowarki. Na razie jedna linia, niedługo trzy następne

2022-08-25 9:20

Unijne pieniądze zasiliły budżet, od maja autobusy elektryczne są już w Opolu, a w czwartek 25 sierpnia wyjechały na pierwsze kursy. Które linie obsługują w Opolu elektryczny tabor? I które już niedługo dołączą do tej listy?

Autobusy elektryczne w Opolu. Od czwartku 25 sierpnia elektryczny tabor składający się z pięciu wozów wyjechał już na ulice miasta. Na razie z ekologicznego rozwiązania skorzystają tylko pasażerowie linii 25, ale niedługo także nr 15 (z tego samego zakupu). Docelowo, Opole czeka już na kolejny transfer.

Zobacz też: Prezydent Opola wreszcie zabiera głos ws. podręcznika do HiT Roszkowskiego. Zaskoczeni?

Opole, Malinka. Interwencja straży w zadymionej klatce. Co się stało na Bielskiej?

Na pierwsze 5 ratusz dostał pieniądze z Centrum Unijnych Projektów Transportowych (14 mln zł.), a w planie jest kolejne 9 samochodów, tym razem za 20 mln zł. Wiadomo, że kiedy pojawią się już w mieście, obsłużą linie nr 3 i 11.

Autobusy elektryczne w Opolu. Wifi i ładowarki

Tymczasem pasażerowie linii 25 już od czwartku mogą się cieszyć z 28 miejsc siedzących, miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i tych z wózkami dziecięcymi. Elektryki mają też router Wifi i gniazda USB. Pojazdy ładowane są ładowarką pantografową, która znajduje się przy budynku głównym Politechniki Opolskiej. Sześciominutowe ładowanie na postoju pozwala autobusowi na pokonanie całej trasy.

Sonda
Korzystasz z komunikacji miejskiej w Opolu?
Nasi Partnerzy polecają