Koronawirus. Rejestracja na szczepienie. OLBRZYMIE zainteresowanie. Nie działa internetowa rejestracja!

i

Autor: Shutterstock Koronawirus. Rejestracja na szczepienie. OLBRZYMIE zainteresowanie. Nie działa internetowa rejestracja!

Opole. DWA punkty szczepień masowych. "Szczepimy tak szybko, że przyjeżdżają z Podkarpacia"

2021-04-08 14:42

W Opolu będą dwa punkty szczepień masowych. Pierwszy już powstaje na lodowisku Toropol, drugi ma wystartować 19 kwietnia w budynku Politechniki Opolskiej. Na obiektach uczelni będzie można zaszczepić do dwóch tysięcy osób dziennie, podobnie jak w Toropolu.

Spis treści

  1. Punkty szczepień masowych w Opolu
  2. Krapkowice szczepią tak szybko, że przyjeżdżają chętni z Podkarpacia
  3. Jak idą przygotowania na Toropolu?

Punkty szczepień masowych w Opolu

W budynkach Politechniki Opolskiej i Toropolu; w tych dwóch miejscach tzw. punkty masowych szczepień mogą wystartować równolegle - już 19 kwietnia. O przekształceniu lodowiska Toropol informowaliśmy już kilkakrotnie, w Opolu nie obyło się bez głośnej debaty publicznej nad słusznością takiego rozwiązania. Swój sprzeciw wyrażali m.in. rodzice dzieci uprawiających tam sport.

O szczegółach przeczytasz TUTAJ: Opole. Toropol, czyli piruety, czy ludzkie życie. "Jesteśmy PORAŻENI"

Skontaktował się z nami nasz absolwent, Marcin Misiewicz, prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia, który szukał lokalizacji dla masowego punktu szczepień. Oczywiście, natychmiast zgodziliśmy się na udostępnienie uczelnianych pomieszczeń. Punkt będzie znajdował się przy ul. Prószkowskiej w Opolu, na terenie drugiego kampusu politechniki, w budynku nr 1

Z kolei o możliwości i - co najważniejsze - gotowości do przekształcenia budynków Politechniki Opolskiej w punkt szczepień masowych, władze placówki poinformowały w środę 7 kwietnia.

- Politechnika Opolska to nie tylko nauka, nie tylko studenci, ale w tych trudnych czasach przede wszystkim odpowiedzialność społeczna. Naszym obowiązkiem jest pomaganie sobie nawzajem. Jeżeli politechnika może pomóc w walce z pandemią, to oczywiście będziemy to robić – podkreślał prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej. Kulisy tej decyzji zdradził prof. Grzegorz Królczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Opolskiej.

Sztuczne słońce do walki z koronawirusem | ESKA XD - Mobmania #20

Na terenie należącym do Politechniki Opolskiej będą cztery punkty szczepień. Takie rozwiązanie ma możliwie przyspieszyć masowe szczepienia.

- Politechnika udostępniła nam duże pomieszczenia, w których możemy przygotować co najmniej cztery punkty szczepień, do tego bardzo duży parking, myślę, że przy współpracy z uczelnią wszystko pójdzie sprawnie, jak najszybciej zaszczepimy pacjentów, a tym samym pozbędziemy się pandemii – podkreśla Marcin Misiewicz, prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia i dodaje: "To duże wyzwanie logistyczne, ale mamy już spore doświadczenie, ponieważ szczepimy w Krapkowicach od ponad trzech miesięcy, tygodniowo dwa tysiące osób".

Krapkowice szczepią tak szybko, że przyjeżdżają chętni z Podkarpacia

Maciej Jędrusik, specjalista chorób wewnętrznych (będzie kierownikiem masowego punktu szczepień na Politechnice Opolskiej) dodał, że szczepienia w Krapkowicach przebiegają na tyle sprawnie, że do punktu przyjeżdżają pacjenci z Podkarpacia.

- Mamy szybsze terminy szczepień niż inne punkty, więc cieszymy się sporym zainteresowaniem - dodaje.

Punkt szczepień na Politechnice Opolskiej zostanie uruchomiony 19 kwietnia na trzy miesiące. Szczepienia będą odbywać się przez cały tydzień.

Zaczniemy od szczepienia ok. tysiąca osób dziennie, zwiększając tę liczbę do dwóch tysięcy osób. W poszczególnych punktach będą pracować lekarze, którzy zajmą się kwalifikacją do szczepień. Dzięki temu weryfikujemy informacje z ankiety, nierzadko się zdarza, że pacjent w ankiecie odpowiada negatywnie, a pytania lekarzy dają wprost przeciwną odpowiedź – zapowiada Maciej Jędrusik.

Jak idą przygotowania na Toropolu?

Technicy właśnie rozmrażają tam taflę lodowiska. Na jego miejscu staną specjalne boksy, w których pielęgniarki będą podawać szczepionki przeciw COVID-19. Do ich dyspozycji będzie też zaplecze i szatnie. Pacjenci poczekają na szczepienie w korytarzach wokół lodowiska. Szacunkowo, Toropol będzie szczepił podobnie jak Politechnika Opolska - ok. 2 tysięcy osób dziennie.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki