Opole. Fundacja "Dom" uratowana! OGROMNY transfer finansowy. To nie KONIEC PROBLEMÓW?

2020-12-04 14:45 mg
Fundacja DOM
Autor: Fundacja DOM

Fundacja "DOM" z Opola może odetchnąć. W październiku br. informowała, że w związku ze zrealizowaniem i opłacaniem od początku roku dodatkowych zajęć rehabilitacyjnych nie ma pieniędzy na wypłatę wynagrodzeń za kolejny miesiąc. W tej sprawie ruszyła m.in. internetowa zbiórka, teraz NFZ przyznał placówce blisko 182 tysiące złotych, ale to wcale nie musi oznaczać końca problemów.

Fundacja DOM znowu może działać! NFZ przelał "nadwykonania"

- dzieci nie mogą zostać bez rehabilitacji! Ciągła i nieprzerwana terapia jest dla naszych podopiecznych walką o zdrowie, o każdy samodzielnie wykonany krok, wypowiedziane słowo i namiastkę beztroskiego dzieciństwa - apelowali na oficjalnej zrzutce przedstawiciele fundacji.

Żeby terapeuci mogli swobodnie wrócić do swoich obowiązków, potrzebowali pieniędzy za "nadwykonania". Po kilku miesiącach NFZ przelał pieniądze, ale od października pomagali głównie ludzie. Na zrzutce założonej przez fundację: POMOC ma MOC - dzieci nie mogą zostać bez rehabilitacji!.

NFZ: Będą pieniądze za nadwykonania od stycznia do września 2020

- Rzecznik Prasowy OOW NFZ poinformował o decyzji wypłaty nam nadwykonań za okres od stycznia do września 2020. Czekamy więc na około 180 000 zł, które zgodnie z deklaracjami pojawią się na naszym koncie jeszcze w grudniu. Od blisko miesiąca prowadzimy zbiórkę pieniędzy na portalu Zrzutka.pl – dziś na koncie znajduje się kwota 27 377zł, która jest zasługą 233 darczyńców! Bardzo cieszy nas to wsparcie, zwłaszcza, że każda złotówka z otrzymanych darowizn przeznaczona będzie na rehabilitację dzieci - komentuje fundacja.

Przypomnijmy, że pod jej opieką jest ok. 1500 osób w różnym wieku - od noworodków, przez młodzież, aż po dorosłych i starszych osób. Wszyscy mają różne niepełnosprawności i schorzenia. Niektórzy otrzymując pomoc terapeuty wracają do zdrowia, inni wiążą się z fundacją na całe lata.

Pieniądze od NFZ to tylko "poduszka finansowa"? To nie koniec problemów

Poduszka finansowa - w postaci 180 tysięcy złotych od NFZ - zabezpieczy fundację na kolejne miesiące ale to nie koniec problemów. - Od stycznia zaczynamy znów pracować na kolejne nadwykonania. Czyli teraz poduszka finansowa, 180 tysięcy od NFZ pozwoli nam troszkę bezpieczniej funkcjonować. Nasz kontrakt wciąż jest za mały względem tego, co pracujemy - zdradza Małgorzata Jagieluk, prezes Fundacji.

Grób 13-letniej Milenki, która odebrała sobie życie