Opole: Jarmark Bożonarodzeniowy 2021. Kiedy wielkie otwarcie?

2021-11-23 12:45
Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 Opole. Kiedy wielkie otwarcie? Opole stroi się na święta
Autor: Arkadiusz Wiśniewski/Facebook Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 Opole. Kiedy wielkie otwarcie? W Opolu już świątecznie

Opole: 16-metrowa choinka, przemarsz Mikołajów, sanie Mikołajowej, czy koło młyńskie. Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Opolu coraz bliżej. Kiedy Opole otworzy swój jarmark świąteczny? Zdradzamy szczegóły.

Opolski Jarmark Świąteczny 2021

Coraz bliżej wielkiej inauguracji jarmarku bożonarodzeniowego. Już teraz na rynku pojawiają się pierwsze instalacje. Kiedy otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego w Opolu? 

Oficjalną inaugurację zaplanowano na 4 grudnia o godzinie 17.00, wtedy prezydent Arkadiusz Wiśniewski rozświetli ustawioną już przed ratuszem choinkę. Choć rok temu, z powodu epidemii COVID-19, jarmarku zabrakło, tegoroczny nie powinien odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie lata.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu. Nowinka jedyna w kraju

Przy ratuszu stanie Koło Młyńskie, dostępne przez cały jarmark za niewielką opłatą. Ale to opolski standard, z nowości - także w skali kraju - będzie Mikołajkowa Karuzela, której sanie z reniferami wyniosą nas na wysokość prawie 7 metrów. Poza tym: 7. edycja Marszu Mikołajów, który wyruszy z ul. Krakowskiej, aby na końcu spotkać się przy scenie w Rynku, czy koncerty w każdy weekend. To wszystko od 4 grudnia aż do samej wigilii.

- Nie chcemy odmówić mieszkańcom świątecznej atmosfery w ścisłym centrum miasta. To czas wyjątkowy, [...] staramy się, żeby te atrakcje zachęcały do uczestnictwa w świątecznej atmosferze - komentuje decyzje prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Sonda
Wybierzesz się na Opolski Jarmark Świąteczny 2021?