Opole. Kajakiem przez miasto za darmo. Wszyscy do Odry! [Z nurtem Opola 21.08.21 r.]

2021-08-03 15:38
Z nurtem Opola V. Darmowy spływ kajakowy już 21 sierpnia. Jak się zapisać?
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Z nurtem Opola V. Darmowy spływ kajakowy już 21 sierpnia. Jak się zapisać?

Zwiedzanie Opola prosto z perspektywy rzeki. Już 21 sierpnia Opolski Związek Kajakowy zagwarantuje emocje zabierając chętnych na spływ kajakowy. Spływ odbędzie się dzięki wsparciu samorządu województwa opolskiego, więc dla chętnych jest zupełnie darmowy. Sprawdź szczegóły i upewnij się, że nie zabraknie miejsca na 5. edycję "Z nurtem Opola".

Z nurtem Opola edycja V - to kolejna odsłona spływu organizowanego przez Opolski Związek Kajakowy i samorząd województwa opolskiego. W tym roku odbył się już 10 lipca, ale kolejna okazja coraz bliżej - spływ odbędzie się w sobotę 21 sierpnia.

Zobacz też: Opole. Wielka kłótnia o nowy stadion! "Władza buduje sobie pomnik"

Ogromne utrudnienia w centrum miasta. Powstaje Centrum przesiadkowe Opole Główne

Z nurtem Opola V. Darmowy spływ Odrą. Kiedy, na jakich zasadach?

W sobotę 21 sierpnia spływ rozpocznie się o 13.00 na terenie przystani kajakowej Opolskiego Związku Kajakowego przy ul. struga 16a w Opolu.

Trasa zaplanowana jest przez główne arterie miejskie, więc widoki nie powinny zawieść! Publikujemy najważniejsze punkty poniżej:

  • główna śluza przy wyspie Bolko,
  • obok amfiteatru rzeką Odra,
  • do kanału Młynówka (przez zabytkową śluzę - możliwość ta jest wyjątkowa dzięki uprzejmości Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie),
  • po zabytkowej śluzie w centrum miasta powrót tak, aby ponownie spotkać się na przystani kajakowej przy ul. struga.

A po wyjściu z kajaków rozrywka się nie kończy, bo dla każdego uczestnika przewidziano choćby poczęstunek w formie grilla, czy pamiątkową koszulkę. Jeden z organizatorów wydarzenia zwraca uwagę, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego chętni powinni zgłaszać się pod adresem mailowym: znurtemopola@gmail.com. Decydująca jest kolejność zgłoszeń.

Zobacz koniecznie: Perseidy 2021, noc spadających gwiazd. Gdzie i kiedy oglądać?