Opole. Koszmar nad wodą! Wypadł, topił się na oczach swoich rodziców, umarł chwilę później

2021-06-18 7:59
Akcja ratunkowa na Wiśle w Toruniu. Wodniacy ocalili załogę jachtu!
Autor: KMP w Toruniu Akcja ratunkowa na Wiśle w Toruniu. Wodniacy ocalili załogę jachtu!

Koszmarny wieczór w Opolu. 19-letni mężczyzna spędzał go razem z rodzicami na stawie w dzielnicy Nowa Wieś Królewska, za jednym z kościołów. Do tragedii doszło niespodziewanie, 19-latek nagle wypadł z łodzi, tonął. Na miejscu zjawili się zaalarmowani ratownicy medyczni i wodni. Nieoficjalne informacje wskazują, że na chwilę udało się przywrócić mu funkcje życiowe. Niestety, 19-latek zmarł.

Tragedia w Opolu. 19-latek topił się na oczach rodziców, było już za późno

Do opisywanej akcji doszło w późny, czwartkowy (17.06.21 r.) wieczór. Nad niestrzeżonym stawem w Nowej Wsi Królewskiej odpoczywała cała rodzina; z 19-letnim synem. W pewnym momencie chłopak wypadł z łodzi, wpadł do wody i zaczął tonąć.

Zobacz też: Neonazista przed sądem w Opolu! Wykrzykiwał o białej rasie, chwalił masowego mordercę!

Na miejscu interweniowały ekipy ratownictwa wodnego z Opola, nurkom udało im się wydobyć 19-latka na brzeg, a tam Zespół Ratownictwa Medycznego rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. Według relacji portalu 24opole.pl, wtedy udało się jeszcze na chwilę przywrócić funkcje życiowe. Chłopak trafił do szpitala i tam zmarł.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 19-latek mógł być pod wodą nawet do 30 minut. Jak doszło do wypadku? Dlaczego wypadł z łódki? Na te pytania będzie musiała odpowiedzieć policja pod nadzorem prokuratury.

Strzelanina w Zabrzu