Opole ma problem. Brakuje kierowców autobusów! Co oferuje MZK Opole?

2022-05-20 10:47
MZK Opole ma problem! Przyjechały nowe autobusy, ale nie ma ich kto prowadzić
Autor: MZK Opole/mat.prasowe MZK Opole ma problem! Przyjechały nowe autobusy, ale nie ma ich kto prowadzić

Nowe autobusy elektryczne do taboru MZK Już przyjechały, ale okazuje się, że nie ma ich kto prowadzić. MZK ma problem z kadrą już od dłuższego czasu, ale teraz spółka zdecydowała się na szeroko zakrojoną kampanię. "Nowa kampania promocyjna ma zwrócić uwagę na to, że w spółce można znaleźć stabilne zatrudnienie, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne" - twierdzą przedstawiciele.

MZK Opole szuka kierowców. Co oferują?

Podwyżki od nowego roku, ogromne ceny paliw, nowy tabor autobusów elektrycznych, których... nie ma kto prowadzić. Problemy MZK się mnożą, a kierowcy... dzielą. Jest ich coraz mniej, dlatego spółka wystartowała z kampanią promocyjną. - Braki kadrowe, które zauważamy, miały niedawno wpływ na zmianę rozkładu jazdy. Kilka miesięcy temu zmagaliśmy się z deficytem osób, które mogą prowadzić autobusy, a wpływ na to miała pandemia koronawirusa. Były to zarówno pośrednie, jak i bezpośrednie efekty epidemii - przekazuje biuro MZK.

Zatrudniony kierowca zyskuje m.in. możliwość korzystania z grupowych ubezpieczeń (w tym medycznych), czy zniżek na przejazdy komunikacją miejską dla siebie i rodziny.

Zobacz więcej: Opole: Ten pomysł upadł z hukiem! Autobusów w Rynku nie będzie

Kierowca, czyli kto? Wymagania MZK Opole

Jak twierdzi spółka, nowa kampania promocyjna ma zwrócić uwagę na to, że w MZK można znaleźć stabilne zatrudnienie. Na stanowisko kierowcy mogą aplikować osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii D, ale też ci, którzy uprawnień nie mają - spółka twierdzi, że pomoże we wdrożeniu do pracy. Podobnie sytuacja wygląda np. z emerytami. Koszty szkoleń mają zostać pokryte w całości przez MZK.

Polecamy: "Oburzająca" sztuka w Opolu. Mistrzowską reklamę zrobił... minister Czarnek?!

Wszyscy chętni mogą zgłosić się bezpośrednio pod numer telefonu 77 40 23 127 lub wysłać wiadomość pod adres kadry@mzkopole.pl.