Inflacja sięga do kieszeni! W Opolu wzrosną ceny biletów MZK [nowe stawki]

2021-11-19 12:21
MZK Opole
Autor: MZK Opole

Ceny biletów MZK w Opolu wzrosną, bo spółka nie wytrzymuje galopującej inflacji i epidemicznego przestoju sprzed pół roku. Decyzję na najbliższej sesji Rady Miejskiej podejmą samorządowcy, a podwyżki zaczną się od przyszłego roku. Znamy nowe stawki biletów MZK.

Ogromne ceny paliw, galopująca inflacja - a zatem podwyżkowe postulaty pracowników MZK - i epidemiczny przestój sprzed pół roku, kiedy autobusy mogły podróżować z pięćdziesięcioprocentowym obłożeniem. To wszystko składa się na potrzebę zasypania budżetowej dziury, więc za bilety autobusowe w Opolu zapłacimy więcej.

Zobacz też: Domy milionerów na Opolszczyźnie. Luksusy za wielkie pieniądze. Robią wrażenie! [ZDJĘCIA]

Cenę biletów MZK w Opolu raz już podniesiono - rok temu. Ale, jak tłumaczy ratusz, sytuacja zmusza miasto do kolejnego takiego kroku i wylicza: "Hurtowa cena paliwa Olej Napędowy Ekodiesel wg cennika PKN ORLEN w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła o blisko 21 procent" - czytamy. Jaka podwyżka czeka nas tym razem?

Nowe ceny biletów MZK. W Opolu będzie drożej. Znamy stawki. Tyle zapłacimy od 1 stycznia

Poniżej zestawienie obecnych i nowych cen, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

  • bilet normalny: 3 zł (po podwyżce: 3,40 zł)
  • ulgowy 1,5 zł, (po podwyżce: 1,70 zł)
  • bilet miesięczny normalny na wszystkie linie: 92 zł, (po podwyżce: 98 zł)
  • bilet miesięczny ulgowy na wszystkie linie: 46 zł. (po podwyżce: 49 zł).

Nowe stawki biletów MZK teraz będą musieli jeszcze zatwierdzić radni, ale z komunikatu biura prasowego UM wynika, że sprawa jest już przesądzona. Po przegłosowaniu, nowe stawki wejdą w życie 14 dni po opublikowaniu uchwały w Dzienniku Urzędowym.

Za co kochasz Polskę?
Sonda
Korzystasz z komunikacji miejskiej w Opolu?