Opole. Na co trafiają bibliotekarze?! Koperta z pieniędzmi na wesele to jeszcze nic!

i

Autor: MBP Opole Opole. Na co trafiają bibliotekarze?! Koperta z pieniędzmi na wesele to jeszcze nic!

Opole. Pieniądze na wesele W KSIĄŻCE! Najciekawsze znaleziska bibliotekarzy

2020-12-17 13:59

Biblioteka Miejska w Opolu, choć zamknięta do 28 grudnia, działa "na wynos". Przy okazji tego tematu natrafiliśmy na najciekawsze "znajdy" między okładkami książek! Opolanie mają fantazję. Sprawdźcie, co bibliotekarze znajdują w oddanych książkach.

Opole. Skarby czytelników w książkach. Z czego opolanie robią zakładki?

Opolscy bibliotekarze znajdują w książkach pamiątki po swoich czytelnikach. Wszystkie filie MBP w Opolu są zamknięte do 28 grudnia, jednak działa system "zamów - odbierz - czytaj", więc mieszkańcy miasta nie są odcięci od literatury, z czego korzystają! Najlepszym na to dowodem są pozostałości w książkach. Na co natrafiają bibliotekarze? Zdradził Tomasz Ostrowski z biblioteki na Minorytów.

Paragony, bilety. Z takich mniej przyjemnych zakładek to np. zdarzają się wykałaczki niestety, czy kawałki papieru toaletowego

A to wciąż nic! Do jednej książki trafiła... koperta z pieniędzmi! Później ustalono, że były przeznaczone na... wesele!

Zdarzają się nietypowe zakładki. Kiedyś nawet znaleźliśmy całą kopertę z gotówką i okazało się, że to jest zaliczka na wesele

O ile koperta z pieniędzmi potrafi wywołać uśmiech, o tyle niespodzianki w rodzaju pozostałości po lekturze przy obiedzie już mniej. A i to się zdarza.

- Czasem są tam jakieś ślady po lekturze przy posiłku, zdarzają się też pozostawione przez przypadek rzeczy - dodaje.

W przypadku, kiedy dana książka jest uszkodzona, książki są oddawane do introligatora. Jeśli uszczerbek nie jest wielki, bibliotekarze naprawiają go we własnym zakresie.

Szczegóły dot. systemu "zamów - odbierz - czytaj" znajdziesz na stronie biblioteki TUTAJ.

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Polacy mają prawo nie ufać policji