Opole: Piorun uderzył w RATUSZ! Urzędnicy stracili prąd i windę. "Pracujemy nad powrotem do funkcjonowania" [ZDJĘCIA]

2021-06-24 12:30
Tragiczny bilans burz! 38 osób zginęło rażonych piorunami!
Autor: pixabay.com

Nawałnica, która w czwartkowy poranek przeszła nad opolskim niebem zostawiła po sobie naprawdę dużo strat: zalana piwnica Uniwersytetu Opolskiego, przedszkola, połamane drzewa i zerwany dach domu jednorodzinnego to jeszcze nic! W Urząd Miasta w Opolu uderzył piorun. Urzędnicy stracili windę i prąd.

Opole: Piorun nie oszczędził budynku Urzędu Miasta. Urzędnicy bez prądu

Od wczesnych godzin porannych ulice Opola zmieniły się w rwący potok. Strażacy pracowali dziś od 3.50 - wtedy rozpoczęto pierwszą interwencję w związku ze zniszczeniami wywołanymi przez burze. Do godziny 10:00 na terenie całego województwa odnotowano w sumie 85 zdarzeń związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kolejne wciąż spływają.

Zobacz koniecznie: Opolskie: Straty po niszczycielskiej burzy w stolicy regionu. Zalane przedszkole i Uniwersytet Opolski. Żywioł jeszcze nie skończył!

Burza na Bielanach.

Burza nie oszczędziła gmachu Urzędu Miejskiego. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski poinformował w mediach społecznościowych, że piorun uderzył w ratusz!

- Mamy trudności i spore ograniczenia m.in. w dostępnie do telefonów, sieci internetowej. Na pl. Wolności nie działa też winda. Prąd został przywrócony. Pracujemy nad powrotem ratusza do pełnego funkcjonowania - komentuje.

Opole: To nie koniec! Synoptycy ostrzegają przed wieczorem

Pełną prognozę pogody na czwartek 24.06.21 r. dla województwa opolskiego znajdziesz TUTAJ. Synoptycy przewidują powrót burz wieczorem, mimo upalnych temperatur w trakcie dnia (dziś możemy odnotować nawet ok 30 stopni Celsjusza).

Więcej o dzisiejszych nawałnicach przeczytasz w poniższych artykułach:

- Opole: Potok na ulicach miasta! Czwartek jednym z najbardziej niebezpiecznych dni tego roku! [Opole, pogoda 24.06.21 r., ZDJĘCIA],

- Opolskie: Straty po niszczycielskiej burzy w stolicy regionu. Zalane przedszkole i Uniwersytet Opolski. Żywioł jeszcze nie skończył! [ZDJĘCIA].

Opole: Ulice jak rwące potoki! Zobacz jak wyglądał poranek w centrum miasta [ZDJĘCIA]