Opole: Potok na ulicach miasta! Czwartek jednym z najbardziej niebezpiecznych dni tego roku! [Opole, pogoda 24.06.21 r., ZDJĘCIA]

2021-06-24 6:39
Opole, pogoda 24.06.21 r. Pogoda na czwartek [RADAR BURZ, prognoza]
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe/arch.prywatne Opole, pogoda 24.06.21 r. Pogoda na czwartek [RADAR BURZ, prognoza]

Pogoda, Opole 24.06.21 r. Uważajcie na siebie! Potok na ulicach miasta, rozrywające grzmoty i błyskawice, potężna ulewa od samego rana. Upał i wyjątkowo gwałtowne burze, to pogoda na czwartek 25.06.21 r. Czwartek to apogeum aktywności burzowej! O ile nawałnice przechodzą nad krajem od dwóch dni, dotychczas Opole omijały. Dziś to się zmieniło! Sprawdź, jak będzie wyglądał czwartek 24.06.21 r. w Opolu.

Opole, opolskie: pogoda 24.06.21 r. Czwartek jednym z najniebezpieczniejszych dni roku. Potężne nagromadzenie burz, ulewy i nawałnice

Od wczesnych godzin porannych ulice Opola zmieniły się w rwący potok, alarm w jednostkach straży pożarnych, liczne interwencje w Jędrzychowie (pow. nyski), Regulicach (nyski), Grabinie (opolski), czy Skorochowie (nyski). Połamane drzewa i zalane posesje!

Zobacz koniecznie: Pogoda na czwartek, 24 czerwca. Upały i burze nie odpuszczą. Prognoza 24.06.2021 r.

Dziś nastąpi apogeum burzowej aktywności, drugim stopniem ostrzeżenia IMGW jest objęty niemal cały kraj (z wyjątkiem północnego zachodu, gdzie wydano ostrzeżenie 1 stopnia).

Od wczesnych godzin porannych burze znad Czech, poza woj. opolskim dotarły nad Śląsk, według przewidywań synoptyków z portalu TwojaPogoda.pl, wkrótce później dotrą nad Wielkopolskę. Przed południem będą już nad Ziemią Łódzką i Mazowszem, a po południu sięgną Kujaw, Pomorza Gdańskiego, Warmii, Mazur i Podlasia. Pozostawią za sobą pas zniszczeń.

Opolskie. Ogromne straty po przejściu nawałnic

W Opolu w trakcie porannych burz doszło m.in. do zalania Uniwersytetu Opolskiego, przedszkola, czy zerwania dachu domu jednorodzinnego. W ratusz uderzył piorun - urzędnicy stracili dostęp do telefonów, internetu, czy... windy! Sprawdź szczegóły w artykułach poniżej:

Czwartek 24.06.21 r. Gdzie są burze? [RADAR BURZ]

Burze odpuszczą w ciągu dnia, żeby wrócić wieczorem

Sytuacja powinna uspokoić się około 13.00 (wtedy wyjdzie też słońce), ale to nie koniec. Wieczorem czeka nas kolejna burzowa fala, która wróci nad województwo opolskie. Od ok. 22.00 ulewy znów przybiorą na sile. W trakcie burzowej przerwy w Opolu możemy odnotowac nawet 30 stopni Celsjusza. 

Opole zalane w czwartek 24.06.21 r.! Sprawdź, jak wyglądało miasto w galerii poniżej [ZDJĘCIA]

Ulewy w Warszawie