Opole: "Wracamy do normalności". Ale towarzyszy nam STRACH [ZDJĘCIA]

2020-05-21 14:37 Mgorecki

Do Opola wróciły restauracje, bary, a nawet kino, w swojej nowej odsłonie. Choć od poniedziałku (18 maja) do czwartku (21 maja) wykryto w sumie 24 przypadki zakażeń, a przez te cztery dni zmarły dwie osoby, opolanie powoli wracają do "normalności". Strach jednak nie odpuszcza.

W Opolu do stałego wystroju centrum miasta wróciły ogródki piwne. W tej relacji tęskniły obie strony - zarówno restauracje, jak opolanie. Jak zgodnie twierdzą respondenci, powrót takich możliwości spędzania wolnego czasu bardzo wpływa na codzienne życie.

Opole wraca do życia

To zmienia życie wielu obywateli, jest nam lepiej, czujemy się troszeczkę luźniej, wracamy do normalności

- mówi jedna z opolanek, która skorzystała już z "nowej normalności" w centrum Opola.

Po "odmrożeniu" galerii handlowych, wróciły restauracje i bary, a za nimi w kolejce stoi kino samochodowe, które na pierwszy seans zaprasza już w ten weekend (23-24 maja). O kinie samochodowym i cenach w Opolu pisaliśmy TUTAJ.

Strach nie odpuszcza. Chęć wyjścia z domu jednak silniejsza

Opolanie przyznają, że mimo poczucia większej wolności i wyjścia z domu, na które wszyscy czekali, z tyłu głowy wciąż jest strach.

Strach jest, jakiś minimalny. Ale wiadomo, że wszyscy przestrzegają tych obostrzeń jak mogą

- słyszymy od jednej z opolanek, która dodaje, że przede wszystkim chodzi o to, żeby ruszyć się wreszcie z domu i nie siedzieć "w czterech ścianach".

Opole: Po epidemii? Wracają kolejne atrakcje

Do Opola systematycznie będą wracać kolejne atrakcje. Poza kinem samochodowym, już na początku czerwca wrócą nieczynne dotąd fontanny miejskie, a Uniwersytet Opolski wznawia egzaminy dla studentów. Także Opolskie zoo ponownie otworzyło się na zwiedzających. Niezmiennie, jak w przypadku innych miejskich atrakcji - na nowych zasadach.

Czytaj więcej: Opole: Susza w fontannach przez koronawirusa. Niedługo woda znów popłynie!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!