OPOLE: Żabka w płomieniach! W środku byli ludzie! Droga zablokowana [ZDJĘCIE]

2021-02-19 11:17
Opole. Płonie żabka
Autor: Łukasz Nowak Opole Pożar Żabki. Droga zablokowana

Pożar sklepu sieci Żabka w Opolu. W piątkowy (19.02) poranek w ogniu stanął budynek usługowy przy ul. Grota Roweckiego w Opolu. Wewnątrz, w sklepie, byli ludzie, którzy zdążyli się ewakuować jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Na miejscu jest policja i 13 zastępów strażaków, którzy walczą z ogniem. Kłęby dymu na osiedlu Armii Krajowej.

Opole. Pożar sklepu przy ul. Grota Roweckiego

W piątek O 9.53 dyżurny stanowiska kierowania komendanta PSP w Opolu otrzymał zgłoszenie o pożarze. Pierwsze zastępy PSP i OSP pojawiły się na miejscu, przy ul. Grota Roweckiego chwilę później.

- Stwierdzili, że pali się budynek o wymiarach ok. 30 na 20 metrów. Na miejscu mamy w tej chwili 13 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej, w tym podnośnik hydrauliczny, drabinę mechaniczną - komentuje dla SE.pl  oficer prasowy straży pożarnej asp. mgr inż. Łukasz Nowak.

W budynku było kilka osób, ale wszystkim udało się uciec z płonącego budynku. Działania gaśnicze są prowadzone z zewnątrz przy pomocy podnośników.

Na miejscu jest policja. - Pomagają nam liczne siły, ubezpieczają miejsce zdarzenia - dodaje oficer. Droga osiedlowa jest zamknięta.

Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pożaru.

Poszedł na "zakupy" z nożem w ręku! Wiemy, kto jest pod maską!