Opole, opolskie. Drogowy koszmar trwa. Drogi krajowe przejezdne, nocna akcja w Opolu

i

Autor: MZD/zdjęcia opola Opole, opolskie. Drogowy koszmar trwa. Drogi krajowe przejezdne, nocna akcja w Opolu

Opolskie: Drogowy KOSZMAR trwa! Nocna akcja w Opolu! Co z DK 45 i DK46? GDDKiA: "MOŻE BYĆ GORZEJ"

2021-02-09 7:58

Opolanie sfrustrowani zimowym armagedonem. Wiele wskazuje jednak na to, że we wtorek jest nieco lepiej. Tym razem, drogi w Opolu były odśnieżane przez całą noc, podobnie jak drogi krajowe. Śnieg wciąż sypie, przez co już niedługo mogą rozpocząć się pierwsze utrudnienia m.in. na DK 46. MZD w Opolu informuje, że sytuacja jest "pod kontrolą". We wtorek na ulicach miasta będziemy mogli zobaczyć 15 pługów.

Poniedziałkowe, trudne doświadczenia zimowej aury dały się opolanom we znaki. Mieszkańcy narzekali na niedostatecznie odśnieżone drogi, zarówno te krajowe, jak i miejskie. Wtorek będzie nieco łagodniejszy!

GDDKiA: Opolskie przejezdne. Problemy mogą być na DK46

Jak poinformowała GDDKiA, wszystkie drogi krajowe są przejezdne. choć opady śniegu i błoto pośniegowe mogą utrudniać kierowcom jazdę w całej Polsce. W województwie opolskim dwie główne drogi krajowe DK 45 i DK 46 były odśnieżane przez całą noc. Problemy z kolejną warstwą uporczywego dla kierowców śniegu mogą niedługo zacząć się na DK 46.

Zobacz też: Opolskie POD ŚNIEGIEM! Potężne mrozy i kolejne opady. PROBLEMY na drogach! Kiedy ocieplenie? [PROGNOZA]

Opole. MZD: "Sytuacja jest pod kontrolą"

Adam Leszczyński z opolskiego MZD przekazał, że w samym Opolu w nocy z poniedziałek na wtorek drogi odśnieżało 15 pługów. Podobne rozwiązanie planowane jest na dziś - na ulicach pojawi się flota 15 samochodów.

Śnieg się utrzyma

- Pogoda we wtorek zdecydowanie się poprawi, nie będzie już tak intensywnie padało [...] - mówi synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski w rozmowie z PAP.

Opadów śniegu będzie mniej, niż w poniedziałek. Poprawi się też sytuacja związana z zamieciami i zawiejami. Największe opady odnotujemy dziś na północnym wschodzie kraju.

- W kolejnych dniach śnieg nadal będzie obserwowany, ale nie będzie on aż tak intensywny. W środę trochę więcej śniegu spadnie w górach, natomiast od czwartku ponownie opady śniegu będą dość intensywne - prognozował, dodając, że najwięcej śniegu spadnie w Polsce południowej, południowo-wschodniej oraz częściowo w centralnej.

Zima 2020/21. Seriale telewizyjne, które musicie obejrzeć!