Opolskie. Groził babci śmiercią. Policja: Wcześniej z kastetem rzucił się na nastolatki

2021-04-29 11:29 Michał Górecki
Tułowice. 20-latek chciał zabić własną babcię?! Wcześniej groził 17-latkom
Autor: wikimedia.com/zdjęciepoglądowe Tułowice. 20-latek chciał zabić własną babcię?! Wcześniej groził 17-latkom

Opolscy mundurowi zatrzymali 20-letniego mieszkańca Tułowic (powiat opolski). Mężczyzna od dłuższego czasu miał terroryzować własną babcię, aż w końcu zagroził jej śmiercią. Kryminalni zdradzają, że już wcześniej przyglądali się zachowaniu podejrzanego, przez co do aktu oskarżenia można było dodać relację kolejnych pokrzywdzonych.

Od dłuższego czasu przyglądali mu się miejscowi policjanci - przekonuje biuro prasowe opolskiej policji. Terror w wykonaniu 20-letniego wnuczka miał trwać od dawna, ale do zatrzymania doszło po tym, jak podejrzany zagroził swojej babci śmiercią. 70-latka czuła się zagrożona, dlatego zdecydowała poinformować o wszystkim kryminalnych z komisariatu w Niemodlinie. 

Terroryzował własną babcię, próbował okraść 17-latki

Wtedy, kiedy 70-latka zgłosiła agresję swojego wnuka, okazało się, że gromadzony od dłuższego czasu materiał dowodowy pozwala na postawienie więcej, niż jednego zarzutu.

Z ustaleń policjantów wynika, że ten sam mężczyzna miał grozić napotkanym na ulicy 17-latkom kastetem. Żądał wydania pieniędzy, kiedy celu nie osiągnął, złośliwie zerwał okulary korekcyjne należące do jednego z nastolatków - czytamy w oświadczeniu policji.

Dziewczynkę gwałciło 5 mężczyzn w tym brat! Horror trwał kilka lat w wiosce pod Rzeszowem

Kryminalni zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny i przedstawieniu mu zarzutów. Wspólnie z prokuraturą wystosowali wniosek o tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu mieszkaniec Tułowic trafił do aresztu na 2 miesiące. Za zarzucane czyny kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.