Opolskie: NAJNIŻSZA emerytura? Spadniesz z krzesła! Do krajowego REKORDU wciąż daleko!

2021-03-02 13:51 mgorecki PAP
Opolskie: Najniższa i najwyższa emerytura! Szok! Niesamowite stawki
Autor: freepics/zdjęcie poglądowe Opolskie: Najniższa i najwyższa emerytura! Szok! Niesamowite stawki

Najniższa i najwyższa emerytura w Polsce. Te stawki robią wrażenie! Różnice pomiędzy najniższą i najwyższą przyznawaną obecnie emeryturą są kolosalne. Opolski ZUS podsumowuje dane z regionu. Zestawiliśmy je ze stawkami krajowymi. Sprawdź szczegóły na se.pl.

Spis treści

  1. Najniższa i najwyższa emerytura w woj. opolskim. Do kogo należą?
  2. Najniższa i najwyższa emerytura w Polsce

Najniższa i najwyższa emerytura w woj. opolskim. Do kogo należą?

Najniższa emerytura, jaką wypłaca ZUS w woj. opolskim, to 31 groszy miesięcznie. Otrzymuje ją kobieta. Najwyższą emeryturę - 14,5 tys. zł netto - otrzymuje z kolei  mężczyzna z 57-letnim stażem pracy.

- Najwyższa emerytura. jaką obecnie wypłacamy w województwie opolskim, to 14,5 tysiąca złotych na rękę. Pobiera ją mężczyzna z 57-letnim stażem pracy. Drugą co do wysokości emeryturą, czyli ponad 11 tysięcy miesięcznie netto, również może pochwalić się mężczyzna. Ten pan wykazał 52-letni okres ubezpieczenia - poinformował Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Opolu. Jak podkreślił, obaj mężczyźni wniosek o wypłatę emerytury złożyli znacznie później, niż w wieku 65 lat, czyli w chwili nabycia uprawnień do świadczenia.

Najniższa emerytura należy do kobiety, która wykazała jeden miesiąc i cztery dni składkowe.

- W województwie opolskim najniższe świadczenie wypłacamy kobiecie, która wykazała zaledwie miesiąc i cztery dni składkowe. Jej świadczenie to 31 groszy. Nieco więcej, bo 92 zł, dostaje pani, której staż pracy to tylko miesiąc i 10 dni – wyliczył rzecznik.

Emeryturę niższą niż 1200 zł brutto otrzymywało 2,4 proc. seniorów w regionie. Średnia w tym segmencie świadczeń na Opolszczyźnie wyniosła 791,61 zł brutto, przy średniej krajowej 777,38 zł brutto. Biorąc pod uwagę płeć, w Opolskiem średnia emerytura to 731,45 zł dla mężczyzn i 809,99 zł dla kobiet. Z perspektywy danych krajowych wynika, że i tu ubożsi są mężczyźni - otrzymują 731,17 zł brutto, a panie dostają średnio więcej, bo 795,43 zł.

W skali kraju to wciąż niewielkie liczby!

Najniższa i najwyższa emerytura w Polsce

Prawdziwym rekordzistą kraju okazał się 86-latek, który po 62 latach pracy zgromadził na swoim koncie emerytalnym 2,4 mln złotych, dzięki czemu otrzymuje 34,1 tys. złotych (brutto) emerytury miesięcznie.

Z kolei najniższą stawkę, według danych, które podsumowuje Business Insider wynosi w kraju 3 grosze.

Arabowie usłyszeli prawdę o LGBT w Polsce. Są w szoku. Komentarz Adama Federa [WIDEO].