Opolskie. ŚNIEG zostanie z nami NA DŁUGO?! Temperatury DRASTYCZNIE spadną! Atak ZIMY! Policja apeluje [WIDEO]

2021-01-14 10:10 mgorecki
Opole. Prognoza pogody. Jak długo zostanie śnieg?
Autor: archiwum prywatne Opole. Prognoza pogody. Jak długo zostanie śnieg? Jaka pogoda na weekend?

Do Opola dotarła ta prawdziwa, śnieżna i mroźna zima, o której większość z nas już zapomniała. Choć, według synoptyków, województwo opolskie osławiona "bestia ze wschodu" ominęła, najbliższe dni będą dla mieszkańców regionu prawdziwą próbą! Temperatury drastycznie spadną! W krytycznych momentach na termometrach zobaczymy -13°C!

Opole. Śnieg zasypał miasto, czas na mróz!

Obwite opady śniegu i niskie temperatury - takich zim niemal już nie pamiętamy. Opole wreszcie pokryło się śnieżnym puchem, a temperatury wyraźnie zaczynają spadać. Przed nami mroźny i śnieżny weekend!

Atak zimy w Polsce

Opolskie. Prognoza pogody na najbliższe dni

Robi się coraz ciekawiej! O ile w czwartek (14 stycznia) opady śniegu nie zrobią na nikim wrażenia (maksymalnie 0.4 mm), a temperatura nie zaszokuje - w ciągu dnia ok. 0°C, o tyle kolejne dni przyniosą duże zmiany!

Już w piątek (15 stycznia) termometry wskażą wyraźnie niższą temperaturę - w ciągu dnia ok -2/-4°C. Prognozowane kolejne opady śniegu - w ciągu dnia pokrywa może wynieść 4.1 cm!

Opole. Pogoda na weekend 15-16 stycznia [PROGNOZA]

W sobotę wyjdzie słońce! Na chwilę, i zza chmur, ale się pojawi! Przez Opole przejdzie kilka kolejnych, czasowych opadów śniegu, prawdopodoieńtwo ich wystąpienia wynosi 65 proc.  W ciągu dnia odczujemy -5°C. Pojawią się też silne wiatry, w porywach do 26 km/h! W nocy temperatura spadnie nawet do -13°C!

W niedzielę (16 stycznia) jeszcze zimniej Wiatr zwolni, opady ustaną, ale temperatura ciągle w dół. W ciągu dnia ok. -8°C, a w nocy do nawet -16°C!

Temperatury w dół, policja apeluje o zachowanie ostrożności

W związku ze zmianą aury, opolska policja apeluje o zachowanie ostrożności. - Zima to czas w którym powinniśmy do czasu planowanej trasy dodać trochę minut na bezpieczne dotarcie do punktu docelowego. Dlatego warto zawczasu zaplanować podróż i przygotować nasz pojazd na drogę - czytamy w komunikacie.

Mundurowi przypominają też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachowania na drodze.

- Jeżeli nasz pojazd już utknął, a my nie możemy poradzić sobie z pokonaniem przeszkody wezwijmy pomoc. Najlepiej to zrobić za pośrednictwem nr alarmowego 112. Nie wychodźmy z pojazdu i nie zatrzymujmy na własną rękę pojazdów. Gwałtowne naciśnięcie na hamulec wystraszonego naszą reakcją innego kierowcy, może spowodować wpadnięcie w poślizg, a co za tym idzie doprowadzić do wypadku drogowego.

Przypominamy o prawidłowym przygotowaniu swojego samochodu do podróży. Przepisy nakładają na nas obowiązek odśnieżenia swojego samochodu, zadbajmy również o czyste szyby i reflektory. Należy również sprawdzić oświetlenie i stan płynów eksploatacyjnych, a przede wszystkim tak ważnego w tym czasie płynu do spryskiwaczy - dodają.

Dla zwolenników cieplejszych pór roku też jest dobra informacja. To nie potrwa długo, bo już od wtorku (19 stycznia) termometry znów powinny wskazywać plusowe temperatury.

Chcesz podzielić się swoimi zdjęciami Opola? Zgłosić ciekawy temat, którym powinniśmy się zająć? Pisz na mgorecki@grupazpr.pl!

Makabra na Śląsku. Zabił 13-latkę, bo była z nim w ciąży?