Opolskie. Potężne burze przeszły nad regionem. Strażacy podsumowują noc

i

Autor: Archiwum prywatne Opolskie. Potężne burze przeszły nad regionem. Strażacy podsumowują noc

Opolskie. Strażacy podsumowują pogodowy pogrom. Rodzina straciła dach. Przed nami kolejne burze!

2021-07-09 8:38

Burze w województwie opolskim. Intensywna noc z czwartku na piątek (08-09.07.21 r.). Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, nad rejonem opolskim w nocy przeszły potężne burze. Strażacy podsumowali już straty, najwięcej interwencji przeprowadzono w powiecie kluczborskim i opolskim.

Burze nad województwem opolskim. Strażacy podsumowują burzową noc

Spełniły się prognozy synoptyków IMGW. Nad Opolszczyzną przeszły potężne burze. W nocy strażacy interweniowali w sumie blisko 140 razy w całym województwie. Najwięcej problemów było w powiecie kluczborskim - 52 interwencje, a ani jednej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim i strzeleckim.

Zobacz koniecznie: Powódź tysiąclecia w Opolu. Zobacz miasto pod wodą! Minęły 23 lata [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Najgroźniejsze interwencje dotyczyły Głuchołaz, doszło tam do uderzenia pioruna w komin budynku wielorodzinnego w wyniku czego spadające cegły uszkodziły fragmenty dachu i zaparkowane w pobliżu pojazdy. W miejscowości Ciarka (powiat kluczborski) w wyniku silnego wiatru doszło do zerwania dachu na budynku obory. Z kolei w miejscowości Daniec (powiat opolski) doszło do uderzenia pioruna w budynek warsztatu stolarskiego w wyniku czego doszło do pożaru wewnątrz obiektu - działania prowadziło 7 zastępów PSP i OSP.

Czytaj też: Kierowca TIR-a bez spodni na autostradzie A4. TAK nikt się jeszcze nie tłumaczył!

Czy kebab jest zdrowy?

Jak zdradził mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu, w sumie w nocnych zdarzeniach uczestniczyły 173 zastępy PSP i OSP w sile 825 strażaków.

To nie koniec. Przed nami kolejne burze

W piątek (9.07) niebezpieczna pogoda nie odpuści. Burze pojawią się nad większością kraju, a najsilniejsze i najgroźniejsze zjawiska ponownie przewidywane są m.in. na południu kraju.

W strefie pomarańczowej, w której znowu znalazło się województwo opolskie, w ciągu jednej godziny może spaść do 50 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 5 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 120 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie. Możliwa jest trąba powietrzna.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki