Paweł Zatorski odchodzi z ZAKSY! Gigant z Kędzierzyna-Koźla wyznaje: "Nie przespałem wielu nocy..." [WIDEO]

2021-06-16 19:16
Paweł Zatorski odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Siatkarz publikuje wideo. Tłumaczy decyzję?
Autor: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Paweł Zatorski odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Siatkarz publikuje wideo. Tłumaczy decyzję?

Rozwód z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle po siedmiu latach. Jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki i ośmiokrotny mistrz Polski żegna swojego libero - Pawła Zatorskiego. Medialne doniesienia mówią o nowym klubie, a siatkarz publikuje wideo, w którym pada kilka słów gorzko-słodkiej prawdy. Zobacz je na se.pl.

Paweł Zatorski odchodzi z ZAKSY! "nie przespałem wielu nocy"

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już we wtorek 15 czerwca poinformowała o odejściu swojego libero Pawła Zatorskiego, reprezentanta Polski. Wychowanek Skry Skry Bełchatów w latach 2008–2010 trafił do AZS Częstochowa, żeby w maju 2014 roku podpisać kontrakt z Zaksą Kędzierzyn Koźle. Po siedmiu latach przygoda z opolskim klubem się kończy.

- Wygraliśmy chyba wszystko, co w tym czasie było do wygrania, w męskiej siatkówce klubowej. Oczywiście mieliśmy potknięcia, pokazywaliśmy ludzką twarz w wielu momentach. Pokazywaliśmy, że również popełniamy błędy, potrafimy przegrać, ale co najważniejsze w tym wszystkim trzymaliśmy się razem, zawsze potrafiliśmy być wobec siebie w porządku i wspierać się w tym wszystkim, a nie obarczać się odpowiedzialnością – podkreśla w wideo opublikowanym na klubowym kanale.

Media spekulują, czy architekt sukcesu ZAKSY ma już nowy klub, jednak siatkarz nie uchyla jeszcze rąbka tajemnicy. Przyznaje jedynie, że pożegnanie z ZAKSĄ było nieuniknione, choć trudne.

To było dla mnie bardzo trudne, nie ukrywam, że w trakcie podejmowania tej bardzo ważnej decyzji nie przespałem wielu nocy. Sami zastanawialiśmy się, w jaki sposób zakończy się nasza przygoda z klubem, teraz możemy ze spokojną głową powiedzieć, że kończy się w najlepszy możliwy sposób. Możemy wszyscy razem się cieszyć i mam nadzieję, że taki obrazek zostanie zapamiętany, mimo potknięcia w PlusLidze 1,5 tygodnia wcześniej. Przegrana w finale ligi została przekuta w ciężką pracę i przygotowanie do finału Ligi Mistrzów, na który wszyscy oczekiwaliśmy. Dzięki temu na pewno możemy się rozstawać w dużo lepszych nastrojach, zapamiętamy się wzajemnie w świetny, wręcz legendarny sposób, bo każdy z chłopaków, z którymi miałem okazję pracować, każdy członek sztabu jest dla mnie kimś wielkim i w taki sposób będę ich pamiętał.

Przypomnijmy: reprezentant Polski do ekipy z Kędzierzyna-Koźla dołączył w 2014 roku i występował w niej przez siedem sezonów. Libero wywalczył z klubem:

  • trzy tytuły mistrza Polski (2016, 2017, 2019),
  • dwa wicemistrzostwa (2018, 2021),
  • trzy Puchary Polski (2017, 2019, 2021),
  • dwa Superpuchary (2019, 2021),
  • złoto Ligi Mistrzów (2021).