Covidowy maraton po sklepach! Piotr kilkakrotnie uciekał ze szpitala. Pójdzie za kraty?!

2021-06-10 13:42
Kędzierzyn-Koźle. Trzykrotnie uciekał z oddziału covidowego. Doigrał się! Sąd chce kary więzienia
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe/freepic Kędzierzyn-Koźle. Trzykrotnie uciekał z oddziału covidowego. Doigrał się! Sąd chce kary więzienia

Piotr L. przejdzie do historii w dość niefortunny sposób; trzykrotnie uciekał z oddziału covidowego w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie) i robił przebieżkę po lokalnych sklepach. Niesforny maraton trwał cztery dni, sąd podjął decyzję, 43-letni mężczyzna ma spędzić w więzieniu ponad rok.

Sprawa trafiła do sądu po tym, jak prokurator postawił Piotrowi L. zarzuty złamania obowiązku izolacji. Mężczyzna był w kozielskim szpitalu na oddziale covidowym i trzykrotnie z niego uciekał. Cały czas wiedział, że jest zakażony wirusem SARS-COV-2. Podczas swoich maratonów - pomiędzy 10 a 14 listopada 2020 roku - odwiedzał lokalne sklepy, sprowadzając realne zagrożenie zakażeniem na wszystkich zgromadzonych w budynkach.

Zobacz też: Ewald G. zgwałcił swoją wnuczkę i nagrał ją telefonem. Prosił o delikatny wyrok. Sąd odpowiedział

Rozbój w centrum Białegostoku. 24-latek prysnął gazem człowiekowi w oczy

Kędzierzyn-Koźle. Sąd chce więzienia dla uciekiniera z oddziału covidowego

Tak sprawa dotarła do Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu, który zgodził się z prokuraturą. Jak precyzuje portal kk24.pl, 20 maja br. padł wyrok skazujący na bezwzględne pozbawienie wolności na okres 1 roku i 3 miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że covidowy maraton po sklepach będzie kosztował mężczyznę rok odsiadki, choć oskarżony ma jeszcze prawo do odwołania się od wyroku.