Słuchać odgłosy wybuchów

Pożar magazynu z chemikaliami. Czarna chmura nad miastem. "Nie wychodźcie z domu"

2023-11-23 12:44

Potężny pożar magazynu w Kędzierzynie-Koźlu, w którym składowane są chemikalia i niebezpieczne substancji. Nad miastem błyskawicznie pojawiła się wielka chmura czarnego dymu. Świadkowie mówią o eksplozjach.

Kędzierzyn-Koźle. Płonie magazyn z chemikaliami

Pożar magazynu znajdującego się przy ulicy Chełmońskiego w Kędzierzynie-Koźlu wybuchł w czwartek, 23 listopada, przed godz. 11. W środku mają znajdować się nielegalnie składowane chemikalia i substancje niebezpieczne. Nad okolicą błyskawicznie pojawiła się potężna chmura czarnego dymu widoczna z odległości wielu kilometrów.

- W tej chwili cały budynek jest objęty ogniem. Według wstępnych ustaleń, nikt nie odniósł obrażeń. Na miejsce wysłano już 30 zastępów straży, które gaszą pożar i starają się, by ogień nie przeniósł się na pobliskie garaże, choć ze względu na bardzo słaby wiatr w tej chwili ryzyko jest bardzo niskie - powiedział oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Na miejscu działaja m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego. Według świadków z miejsca pożaru dochodzą odgłosy wybuchów.

- Ze względów prewencyjnych prosimy mieszkańców o zamknięcie okien i nie wychodzenie na zewnątrz, jeśli nie jest to konieczne, zwłaszcza z Kłodnicy, Rogów i Januszkowic. Na czas prowadzonych działań ulica Chełmońskiego została zamknięta - informuje policja w Kędzierzynie-Koźlu.