Przyłapani z łomem w rękach! Duet zatrzymany po NOCNYCH włamaniach

2019-12-30 19:47
Policjanci zatrzymali dwóch złodziei
Autor: Flickr/Włodi

Pierwszy z mężczyzn podejrzanych o włamania wpadł na gorącym uczynku. Policjantów zaalarmował zaniepokojony hałasem mieszkaniec. Resztą zajęli się funkcjonariusze z Ozimka. 27-latek został zatrzymany w jednej z piwnic niemal z łomem w ręku, drugi z mężczyzn został namierzony już następnego dna. Tej nocy ich łupem padło łącznie 6 piwnic. Mundurowi odzyskali już większą część skradzionego mienia.

28 grudnia br. w nocy, dyżurny z Ozimka otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych mogą być włamywacze. Mieszkańca zaniepokoiły hałasy i postanowił zaalarmować policję. Na miejscu zjawił się patrol, a mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku 27-latka. Mężczyzna miał przy sobie łom, a w piwniczym korytarzu przygotowane do wyniesienia elektronarzędzia i sprzęt hydrauliczny.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady przestępstwa. Okazało się, że tej nocy jeszcze 5 innych komórek piwnicznych padło łupem włamywaczy.

Duet uzupełnił...17-latek

Jak ustalili policjanci, 27-latek nie działał sam. Do tej sprawy, już następnego dnia, został zatrzymany 17-letni mieszkaniec powiatu opolskiego.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do winy. Obaj usłyszeli łącznie po 6 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia. Część skradzionego mienia trafiła już do pokrzywdzonych. Śledczy zaznaczają, że sprawa może być rozwojowa.