Ranking uczelni Perspektywy 2020. Najlepsze uczelnie w Polsce. Opolskie szkoły ratuje jedna placówka [RANKING UCZELNI Opolskie, Opole]

2020-07-17 13:37 Michał Górecki
Uniwersytet Opolski
Autor: AS

Znamy już najlepsze uczelnie w Polsce. Uniwersytet Opolski daleko w tyle, na 40 miejscu w kraju. To 23 edycja rankingu uczelni Perspektywy 2020. Jak wypadły wszystkie szkoły wyższe na Opolszczyźnie i w Opolu?

Najnowszy ranking został opublikowany w piątek, 17 lica. Zestawienie uczelni wyższych przygotowała Fundacja Edukacyjna Perspektywy pod nadzorem Kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera.

Szkoły oceniane są w konkretnych kategoriach:

  • prestiż,
  • absolwenci na rynku pracy,
  • potencjał naukowy,
  • efektywność naukowa,
  • innowacyjność,
  • umiędzynarodowienie.

Uczelnie, szkoły wyższe: Opole, Opolskie. Perspektywy 2020

Ranking Uczelni Akademickich 2020

W rankingu Perspektywy 2020 w kategorii Uczelni Akademickich 2020 Uniwersytet Opolski znalazł się na 40.miejscu. To 10-e miejsce od końca. Szkoła otrzymała notę 46.10. Dla porównania, Uniwersytet Jagielloński z Krakowa, który zajął 1 miejsce, otrzymał równe 100.00.

Ranking Uczelni Niepublicznych 2020

Tu pierwsze miejsce zajęła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, otrzymując notę 100.00. W kategorii jest 50 miejsc, na żadnym nie znalazł się reprezentant Opolszczyzny.

Ranking Publicznych Uczelni Zawodowych 2020

Opolskie blisko podium. Wyższe szkoły z Opolszczyzny ratuje Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, które zajęła 5 miejsce zdobywając notę 71.80. Na pierwszym miejscu Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Nasz Ranking kierujemy do maturzystów, którym pomaga w wyborze najlepszego kierunku i uczelni. Jest on także potrzebny polskiemu środowisku akademickiemu, dla którego jest swego rodzaju 'lustrem'. Widać w nim sukcesy, ale również niedociągnięcia, które trzeba poprawić

- - podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Ks. Isakowicz-Zaleski: Kościół potrzebuje zmiany pokoleniowej [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.