Rozliczasz PiT? Uważaj na TAKIE SMS-y!

2020-02-25 12:10
Rozliczasz PiT? Uważaj na oszustwa!
Autor: Policja Kędzierzyn-Koźle Rozliczasz PiT? Uważaj na oszustwa!

Trwa okres rozliczeń podatkowych. Doskonale potrafią z tego skorzystać oszuści, bynajmniej nie po to, żeby rozliczyć się z urzędem skarbowym. Takie sms-y mogą sprawić, że z Twojego konta znikną pieniądze! Pierwsze już rozesłano na Opolszczyźnie.

W całej Polsce trwa okres rozliczeniowy. Wszyscy pracownicy dostają, a część już dostała swój PiT. Ten okres bardzo sprytnie wykorzystują oszuści, którzy podając się a organ podatkowy, próbują egzekwować spłatę "długu". Uważaj! W wiadomości prawdopodobnie pokaże się niewielka kwota, zwykle paru złotych, z prośbą o uregulowanie długu pod linkiem podanym niżej.

Jeśli zalogujemy się przez podany link do konta bankowego, przestępcy uzyskują do niego dostęp. W ciągu kilku sekund mogą ukraść wszystkie środki, które się na nim znajdują.

Nowe oszustwo "rozliczeniowe" już w województwie opolskim

Do policjantów w Kędzierzynie-Koźlu zgłosił się mieszkaniec, który otrzymał taką wiadomość. Intuicyjnie zgłosił wiadomość, żeby przekonać się, czy to nie oszustwo, które może kosztować go...wszystkie oszczędności. Żadnego zadłużenia nie było, a mężczyźnie udało się uniknąć straty pieniędzy.

Przeczytaj o innych metodach w województwie opolskim:
Oszuści nie odpuszczają. Uważajcie na TE SMS-y! Są pierwsze, DUŻE straty!

Wyłudzają pieniądze "na urząd marszałkowski". Nowa, bezczelna metoda oszustw!

Zamachowscy w spa