Smerfy, Reksio, Pszczółka Maja - pamiętasz topowe BAJKI z LAT 90-TYCH? Sprawdź się! [QUIZ]

2020-09-19 5:25 Michał Górecki
Smerfy, Reksio, Pszczółka Maja - pamiętasz topowe BAJKI z LAT 90-TYCH?
Autor: zdjęcie poglądowe/pixabay.com/wikipedia Smerfy, Reksio, Pszczółka Maja - pamiętasz topowe BAJKI z LAT 90-TYCH?

Smerfy, Reksio, Pszczółka Maja - to tytuły, który na stałe związały się z niejednym pokoleniem. Małe niebieskie stworzenia powołane do życia przez belgijskiego rysownika, czy serial animowany ze stajni Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej stały się kultową kontynuacją rozwiązań z dziedziny animacji, które swoimi źródłami sięga już 1832 r. Wieczorynki z lat 90-tych. Pamiętasz te najpopularniejsze? Sprawdź się w naszym quizie!

Najpopularniejsze bajki lat 90-tych. Tytuły takie jak Smerfy, Reksio, Pszczółka Maja, czy Strażak Sam kojarzy zdecydowana większość. Każda z tych animacji odcisnęła słuszne piętno na kulturze. Animacja, jako technika filmowa, ma swoje pionierskie początki w już w 1832 r., kiedy Joseph Plateau opracował fenakistiskop tworzący wrażenie ruchu szybko przesuwających się obrazów. Pierwszy film animowany powstał w 1877 r., kiedy Émile Reynaud wynalazł praksinoskop. Produkcja nazywała się Pauvre Pierrot.

Tym razem sprawdźmy wiedzę z topowych filmów animowanych z lat 90-tych, które w swoim czasie przeżywały prawdziwą ,ogólnokrajową sławę! Sprawdź, czy kojarzysz topowe bajki z lat 90-tych!

Syn i ojciec walczą o rehabilitację. Ta pomoże im obu, choć skorzysta tylko syn.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.