Straż Pożarna miała w te święta pełne ręce roboty

i

Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe

ŚMIERTELNY bilans świąteczny! Opolskie wśród trzech województw dotkniętych pożarami!

2019-12-27 11:56

W Wigilię i dwa dni świąteczne strażacy musieli interweniować ponad 2,3 tys. razy. W 612 pożarach zginęło 8 osób, a 35 zostało rannych. Jedna osoba zatruła się tlenkiem węgla.

W całym kraju w okresie tych trzech świątecznych dni (24,25 i 26 grudnia) doszło do 612 pożarów. Zginęło osiem osób, a 35 zostało rannych.

Śmiertelne pożary wybuchły w trzech województwach. Wśród nich, opolskie

Poza tym, pożary śmiertelne żniwo zebrały także w województwie mazowieckim i podkarpackim. W Nysie, pożar dotyczył altanki w kompleksie ogródków działkowych przy Alei Wojska Polskiego. Portal internetowy 24opole donosi, że do wybuchu pożaru doszło w czwartek 26 grudnia nad ranem.

Strażacy wezwani na miejsce zdarzenia, po przeszukaniu obiektu znaleźli ciało mężczyzny. Prawdopodobnie to 65-letni właściciel obiektu. W akcji gaszenia felernego pożaru brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nysie.

Oficjalne przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane.

Tegoroczne święta były bardziej pracowite ale ofiar jest mniej

Państwowa Agencja Prasowa przytacza komendanta głównego PSP st. bryg. Pawła Frątczaka, który wskazał, że mimo bardziej pracowitych dla straży pożarnej świąt, w tym roku ofiar śmiertelnych było mniej.