Statek powietrzny nad Opolem! Zeppelin ZF na Waszych zdjęciach

2021-09-14 15:35
zeppelin nt
Autor: 1. UM mat.prasowe/ 2. arch. czytelnika Zeppelin NT nad województwem opolskim. Wasze zdjęcia

Zeppelin ZF nad opolskim niebem. Zgodnie z zapowiedzią, w pierwszej połowie września nad południową Polską odbywają się przeloty sterowca Zeppelin ZF. We wtorek 14.09.21 r. pojawił się w Opolu i kilku innych miejscowościach województwa opolskiego. Zobaczcie zdjęcia internautów!

Zeppelin ZF zaczął swoją podróż w Katowicach, latając nad Gliwicami, Bielsko-Białą, Czechowicami-Dziedzicami, czy Częstochową. Kolejne dni spędzi nad Wrocławiem, skąd 17 września poleci do Pragi. We wtorek 14 września był doskonale widoczny w Opolu, czy Strzelcach Opolskich. 

Powietrzny statek uchwycony przez opolan na zdjęciach ma 75 metrów i jest największym sterowcem na świecie. Garść danych technicznych robi spore wrażenie; prędkość przelotowa wynosi ok. 100 km/h (maks. 125 km/h), maksymalna wysokość to 3000 m n.p.m., a normalna wysokość przelotowa to ok. 300 m nad powierzchnią ziemi. Sterowiec wypełniony jest niepalnym hel​em.

Sterowiec Zeppelin ZF nad Opolem! [WASZE ZDJĘCIA]

Organizatorem przelotów i właścicielem tego sterowca jest Grupa ZF – producent części dla branży motoryzacyjnej. Możecie śledzić jego trasę za pomocą strony flightradar24.com. TUTAJ znajdziecie odnośnik do śledzenia tego konkretnego sterowca. Jest już nad Wrocławiem.

Sonda
Widziałeś przelatujący sterowiec Zeppelin ZF?

Dlaczego sterowiec pojawił się nad Opolem?

Na to pytanie odpowiedziała sama firma, cytowana przez Dziennik Zachodni. Jej przedstawiciele tłumaczą, że sterowca przegapić się nie da, a to oznacza, że nie ma lepszego wehikułu, by się zareklamować. Reklama właściwie robi się sama, bo wszyscy chętnie go fotografują.