Światłoczułe soczewki chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV

2021-07-22 10:08 Materiał sponsorowany
Światłoczułe soczewki, a działanie promieni UV
Autor: pixabay.com

Pora roku nie gra roli, bo na szkodliwe działanie promieni słonecznych jesteśmy narażeni przez cały rok. Nadmierna ekspozycja na promienie UV przyśpiesza nie tylko starzenie się skóry ale przede wszystkim wpływa negatywnie na kondycję naszych oczu. W jaki sposób powinniśmy zatem chronić nasze oczy przed szkodliwymi skutkami promieniowania? Odpowiedź jest prosta! Okulary przeciwsłoneczne. Ale co z osobami, które na co dzień noszą okulary korekcyjne? Jakie jest wyjście z tej sytuacji?

Osoby noszące na co dzień okulary korekcyjne, nie muszą już dłużej wybierać pomiędzy okularami korekcyjnymi a przeciwsłonecznymi. Mogą natomiast skorzystać z światłoczułych soczewek, które sprawią, że okulary korekcyjne z łatwością będą adaptować swoją barwę do aktualnych warunków pogodowych. Soczewka wzbogacona jest o tzw. fotochrom, a to oznacza, że zabarwi się podczas ekspozycji na promienie UV by następnie rozjaśnić po przejściu do pomieszczenia. Wniosek? Już nie musisz nosić ze sobą dwóch par okularów. A to wygodne, prawda?

Soczewki okularowe Transitions – Ty wybierasz jaki kolor będzie towarzyszył Ci tego lata!

Soczewki te charakteryzują się m.in. szybkość reagowania na światło w pomieszczeniach i na zewnątrz oraz ochronę przed promieniowaniem UV.

Jakie korzyści niesie zatem ze sobą technologia transitions generacji 8?

  • szybkość reagowania - prawie o 30% szybsze zabarwienie oraz o 3 minuty szybsze rozjaśnienie od soczewek starszej generacji,
  • przyciemnienie - pełne i komfortowe przyciemnienie, mocniejsze od soczewek poprzedniej generacji,
  • przejrzystość wewnątrz pomieszczeń - rozjaśnianie bez ograniczenia widoczności w pomieszczeniach,
  • ochrona UV + światło niebieskie - ochrona oczu przed promieniowaniem UVA i UVB zapewniają blokadę przed szkodliwym światłem niebieskim, 20% w pomieszczeniu i aż 87% na zewnątrz.

Zakup nowych okularów to nie tylko wybór nowej oprawy korekcyjnej i nowych szkieł. Niezmiernie ważne jest badanie wzroku i ustalenie wady i korekcji wzroku. Tylko wtedy będziesz mógł się cieszyć z pełnego komfortu widzenia. W dobie cyfryzacji, umówienie badania wzroku jest naprawdę proste. Najbliższy salon optyczny Paris Optique, gdzie wykonasz bezpłatne badanie wzroku przeprowadzone przez optometrystę, znajdziesz w CH Solaris Center Opole przy Placu Kopernika 16. Przyjdź, bez umawiania się na wizytę i poznaj pełną ofertę soczewek okularowych Transitions.

Światłoczułe soczewki, a działanie promieni UV
Autor: mat.prasowe
Światłoczułe soczewki chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV
Autor: mat. prasowy