Szczepionka na koronawirusa. Rusza SPECJALNA infolinia dla Opola! [NUMER TELEFONU, SZCZEGÓŁY]

2021-01-21 15:27 mgorecki
Opole. Koronawirus, transport, infolinia dla Opola, szczegóły, numer telefonu
Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe Opole. Koronawirus, transport, infolinia dla Opola, szczegóły, numer telefonu

Samorząd Opola uruchamia dwa specjalne numery telefonów infolinii dla mieszkańców miasta. Za pomocą tych numerów: 504 900 147 i 532 316 606 osoby potrzebujące będą mogły zamówić transport na szczepienia na terenie miasta Opola.

Szczepienie na koronawirusa w Opolu. Rusza specjalna infolinia. Jak zamówić transport?

Miasto Opole uruchamia 2 numery telefonów infolinii, pod którymi będzie można zamówić transport na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-Cov-2.

Osoby dzwoniące uzyskają także informację o szczepieniach na terenie miasta: gdzie, jak i kiedy. Jak zaznacza rzecznik UM, Katarzyna Oborska-Marciniak, infolinia dedykowana jest przede wszystkim mieszkańcom Opola, którzy mają już umówione terminy szczepień i potrzebują transportu.

W czwartek 21 stycznia ruszają dwa numery telefonów

Od czwartku (21 stycznia w godzinach od 8.00 do 18.00) dyżurować będą osoby pod dwoma numerami telefonów:  504 900 147 oraz 532 316 606, pod którymi można będzie zamówić transport.

Aby usprawnić ten proces, osoby dzwoniące na infolinię proszone są o przygotowanie podstawowych informacji, takich jak:

  • data i godzina umówionej wizyty na szczepienie w wybranym punkcie szczepień na terenie miasta Opola,
  • przyjmujący zgłoszenie na transport przeprowadzi z osobą krótki wywiad w celu zweryfikowania uprawnień do korzystania z bezpłatnego przewozu do punktu szczepień. Przygotuj dokumenty, które uprawniają Cię do takiego transportu!

Kto może korzystać z transportu do szczepień?

Przypomnijmy, do skorzystania z darmowego dowozu do punktu szczepień uprawnione są:

  • osoby niepełnosprawne, czyli posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

Poza numerem infolinią, miasto uruchomiło także adres mailowy, transportcovid@um.opole.pl, pod którym można zamawiać transport do punktów szczepień.

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka