Szukasz uczelni dla siebie? Po TEJ znajdziesz pewną i dobrze płatną pracę!

2020-07-04 9:25 Artykuł sponsorowany
Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu
Autor: PMWSZ Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu

Na Opolszczyźnie istnieje duże zapotrzebowanie na pracowników medycznych. Tych zawodów potrzebuje nie tylko region, bo tendencja prawdopodobnie się utrzyma i z gotowym fachem "w ręce" będziemy mogli przebierać w ofertach. Takie zaplecze oferuje w Opolu Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa.

Jakiś czas temu pisaliśmy o etatach na Opolszczyźnie, które czekają na młodych absolwentów. Luka, która powstała w kadrze medycznej jest do wypełnienia, a to idealny moment żeby z niej skorzystać i znaleźć dobrze płatną, rozwojową pracę. To przede wszystkim ogromne możliwości, które PMWSZ w Opolu oferuje, a doceni - każdy pracodawca.

PMWSZ
Autor: PMWSZ Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu

Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu kształci w obszarze nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz na studiach jednolitych. Do wyboru cały pakiet kierunków: Fizjoterapia, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Dietetyka i Kosmetologia.

Rozwój w obszarze badawczym w ostatnich latach umożliwił PMWSZ w Opolu uzyskać wysoką kategorię naukowa "A" dla Wydziału Fizjoterapii, a sama szkoła zajęła 3 miejsce w Rankingu PERSPEKTYWY 2019 Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych.

Potężny zastrzyk finansowy - czyli wszystkie środowiska wspierają przyszłych absolwentów

Na korzyść szkoły działają środki unijne, sam region i władze samorządowe. Za rogiem czeka ogromne dofinansowanie z Unii Europejskiej, o które stara się placówka, a które przełoży się na projekt wojewódzki. Taka inicjatywa ma połączyć różne szkoły dla możliwie najlepszego szkolenia kadr medycznych. Sam budżet regionu przewiduje stypendia dla studentów kierunków medycznych - w tym roku to 300 tys. zł!

Zajęcia w ławkach to jedno - tu teoria spotyka praktykę

A to za sprawą współpracy z instytucjami samorządowymi, stowarzyszeniami, fundacjami, klubami sportowymi, przedsiębiorstwami, czy firmami z lokalnego środowiska. To dzięki takim kontaktom, studenci mogą liczyć na ciekawe staże, a w dalszej perspektywie - na pewną pracę!

"Chciałbym, ale nie mam matury" - żaden problem! Jest i taka możliwość!

Bo od niedawna szkoła rozpoczęła prace przygotowawcze do podjęcia nowego kierunku; opiekuna medycznego. Jeśli we współpracy z samorządem uda się wdrożyć nowy kierunek, może być dostępny także dla osób, które nie napisały egzaminu maturalnego.

Artykuł sponsorowany