To on wyrzucił szczeniaka do kontenera? 28-latek w rękach policji. Miał zacierać ślady [ZDJĘCIA]

2021-01-27 18:27

Według kędzierzyńskich policjantów to 28-letni mężczyzna wyrzucił do kontenera z ubraniami trzymiesięcznego szczeniaka. Mężczyzna usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Tożsamość 28-latka ustalono na podstawie zapisu z monitoringu. Mężczyzna miał zacierać ślady swojego czynu poprzez zgłoszenie zaginięcia psa.

28-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami

Jak donosi PAP, policjanci z Kędzierzyna-Koźla przedstawili zarzut znęcania się nad zwierzętami 28-latkowi, który wrzucił do kontenera z używanymi ubraniami psiego szczeniaka. W poniedziałek dyżurny komendy policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał informację o piskach dochodzących z kontenera na używaną odzież. Wysłani na miejsce policjanci i strażacy wyjęli z blaszanego pojemnika wrzuconego tam szczeniaka, który został przekazany do schroniska dla zwierząt

PRZECZYTAJ: 3-miesięczna Inka WYRZUCONA do odzieży używanej! Znaleźli ją w KONTENERZE! To nie wszystko... [ZDJĘCIA]

Na podstawie śladów i zapisów z monitoringu policjanci szybko ustalili potencjalnego sprawcę. Jak się okazało, 28-letni mężczyzna zgłosił kradzież swojego czworonoga, jednak w ocenie funkcjonariuszy, zrobił to jedynie w celu zatarcia śladów swojego czynu. Za znęcanie się nad zwierzętami sąd może wymierzyć karę nawet trzech lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ: Andrzej Duda pojedzie do SPECJALNEGO SZPITALA w Głuchołazach! O co chodzi?

Pogrzeb mamy Mariusza Czajki